Štúdie odborníkov sa pýtali ľudí, tentoraz na zmeny, ktoré treba urobiť vo svojich 30 rokoch. Pozrite si výsledok.

1. Smiať sa na sebe

Treba sa smiať na sebe, na každej dobrej aj zlej situácii. Treba hľadať humor všade okolo seba, smiech je totiž dôležitý pre celkové zdravie a šťastie. Podľa výskumu sú ľudia, ktorí sa na sebe dokážu zasmiať, veselší.

2. Oceňovať svoju rodinu a priateľov

Vo svojich 20 rokoch môže byť človek zaneprázdnený získaním vzdelania a začatím kariéry, preto sú rodina a priatelia odsunutí na druhú koľaj. V 30 však už má priestor na to, aby s nimi trávil viac času a ocenil ich podporu. Každý deň treba byť s nimi v kontakte.

3. Začať si písať denník

Vaše písomné záznamy budú v budúcnosti dobrým zdrojom zábavy. Nemusíte si viesť tajný denník a skrývať ho pod posteľ, postačí, keď si zavediete digitálny fotoalbum s popismi.

4. Udržiavanie stálej hmotnosti

V 30 už treba dbať na svoju hmotnosť.Človek musí byť aktívny a jesť zdravo. Čoraz viac výskumov dokazuje, že na udržanie hmotnosti výrazne vplýva práve zmena jedálnička.

5. Viac šetriť peniaze

Po dosiahnutí 30 by ste mali míňať menej ako zarobíte. Sporiť na dôchodok si treba začať čo najskôr.

6. Dosahovať ciele

Až doteraz ste možno len snívali o založení si rodiny, kúpe domu alebo o vyššom zárobku. Teraz je na to vhodný čas.

7. Začať sa učiť z vlastných chýb

Vo svojich 20 rokoch človek robí množstvo chýb. Je to prirodzené, keďže sa len rozbieha. Treba však pochopiť, čo sa pokazilo, a prísť na to, prečo to išlo tak zle. Zo svojich chýb sa môžete naučiť, ako byť lepší.

8. Vytvoriť si lásku k čítaniu

Najúspešnejší ľudia, od Billa Gatesa po Oprah Winfrey, sa často chvália svojou celoživotnou láskou k čítaniu a literatúre. Začníte s tým aj vy. Vyhraďte si 30 minút denne na čítanie (netýka sa to blogov či príspevkov na sociálnych sieťach). Hovoríme o skutočných knihách. Čím viac budete čítať, tým viac sa budete učiť chápať iné názory a rozviniete tým svoju zvedavosť a kreativitu.

9. Viac odpočívať

Dnes je každý, chtiac či nechtiac, v strese. Najlepší spôsob, ako sa ním vysporiadať, je meditovať. Podľa výskumu pravidelná meditácie môže zmenšiť stres, zlepšiť pamäť a koncentráciu.

10. Hovoriť „áno“ príležitostiam

Nehľadajte výhovorky, prečo niečo neurobiť. Keď vám príležitosť zaklope na dvere, nezahoďte ju.

11. Definovať svoje zásady

Nezáleží na tom, ako rýchlo idete, pokiaľ mierite zlým smerom. Určite si priority a najlepšou cestou ako to zvládnuť, je definovať svoje hodnoty/zásady. Urobte si zoznam toho, čo je pre vás dôležité, a jeho naplnenie berte ako svoje osobné poslanie.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *