údržba práčky bez problémov

Napriek vyspelosti modernej doby a množstvu systémov a moderných technológií, potrebujú aj stroje svoju pravidelnú údržbu. Väčšinou sme si tieto výdobytky doby obľúbili natoľko, že ich používame niekoľkokrát do týždňa, čo ich preťažuje. Aby ste si preto aj životnosť vašej práčky poistili na dlhú dobu, ponúkame vám tie najlepšie tipy na starostlivosť o toto dôležité zariadenie.

Pre mnohých z nás je práčka určite jedným z najdôležitejších domácich spotrebičov. Napriek tomu ju pri čistení a starostlivosti často zanedbávame, z čoho potom vznikajú zbytočné problémy. Takto sa im môžete vyhnúť.

Vyhnite sa následkom zlej kalibrácie

Čo robiť, ak práčka silno rachotí? Ak sa to stáva často, napriek tomu, že bielizeň a obľúbené nohavice ukladáte do bubna správne, stroj pravdepodobne nie je presne vyrovnaný a dobre ukotvený. Pomocou vodováhy preto skontrolujte vychýlenie a pomocou klieští podľa toho upravte výšku nôh stroja.

Nepodceňujte tvorbu vodného kameňa

Vodný kameň sa tvorí v práčke veľmi rýchlo, problém je, že ho nevidíme a tým podceňujeme jeho silu. Aby ste tomu predišli, používajte pravidelne pri praní zmäkčujúci prostriedok. Prípadne odvápnite stroj každé tri mesiace pomocou šálky domáceho octu – jednoducho pridajte do prázdneho umývacieho cyklu pri 60 stupňoch hrnček octu.

Ak sa náhodou vplyvom vodného kameňa práčka pokazí, nemusíte robiť paniku a kupovať novým model, pretože stačí  použiť nové ohrievacie teleso Bosch.

Dbajte na dezinfekciu práčky

Aj údržba môže životnosť práčky predĺžiť. Po ukončení pracieho cyklu preto nechajte dvierka a zásuvku na prací prostriedok otvorené, kým sa zvyšková vlhkosť neodparí. Predídete tak tvorbe choroboplodných zárodkov a plesní, ako aj pachu z práčky a oblečenia.

Pravidelne čistite zásuvku na prací prostriedok pod tečúcou vodou, aby v nej nezostali žiadne zvyšky pracieho prostriedku. A pokiaľ sa predsa len napriek všetkej vašej námahe niečo pokazí, nezúfajte, pretože kvalitné náhradné diely Bosch nestoja veľa.

Zdroj obrázka: Fuss Sergey/Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *