Zachovajte si chladnú hlavu so správnou ochranou pred slnkom na okno

1. apríla 2022

Väčšina vníma slnko na jednej strane ako požehnanie, no na druhej ako záťaž, pretože priveľa slnka prehrieva interiér, oslňuje a poškodzuje pokožku. V niektorých prípadoch dokonca na úpal stačí aj väčšie okno.

Mnohí o tom ani nevedia, ale  sklo absorbuje UVB zložky slnečného žiarenia, a práve toto ultrafialové žiarenie môže poškodiť vašu pokožku. Takže aj bez toho, aby ste opustili svoj domov, môžete byť pri nesprávne chránenom interiéri ohrození škodlivými lúčmi slnka.

Účinným, moderným a veľmi jednoduchým riešením sa ukazuje použitie špeciálnej tieniacej techniky v podobe modernej rolety.

Roleta je šikovná alternatíva k závesom

Veľké okenné plochy sú trendy, pretože prinášajú do domu zdravé denné svetlo a slnečné teplo. Napriek tomu, nemožno moderné budovy prevádzkovať bez ochrany pred slnkom. Najmä novšie domy sú totiž tak dobre izolované, že slnko dokáže aj na jar pri netienení miestnosti veľmi silno vyhriať.

Moderné rolety sú jednoduchou, praktickou a krásnou alternatívou k zatemňovacím závesom. Ľahko sa používajú, rýchlo sa nastavujú, vyzerajú úžasne a v závislosti od verzie môžu v miestnosti pôsobiť ako centrálny dizajnový prvok.

Postará sa o vytvorenie príjemnej klímy a súkromia

Tieniace systémy ako rolety, vonkajšie žalúzie, markízy alebo okenice poskytujú domu alebo bytu dobrú ochranu pred teplom a rovnaké pohodlie ako elegantné slovenské sedačky. Keďže sú umiestnené mimo okna, neprepúšťajú do domu veľa slnečného tepla. Ďalšia výhoda týchto tieniacich systémov je, že chránia aj pred neželanými pohľadmi cudzích osôb cez okná.

S najmodernejšími modelmi môžete dokonca znížiť slnečné žiarenie v miestnosti až o 60 až 75 percent a s kombináciou kvalitných sietí proti hmyzu pritom bez problémov vetrať.

Pred výberom si však treba zodpovedať otázky typu – Aké veľké je konkrétne okno? Ktorým smerom je orientované? Existuje v blízkosti okna iné prirodzené tienenie, napríklad stromy stojace pred ním?

Ak si na tieto veci dáte pozor, užijete si horúce leto aj bez použitia drahej klimatizácie.

Zdroj obrázka: Astibuk/Shutterstock.com

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*