Nápady, vďaka ktorým premeníte predsieň na reprezentatívnu miestnosť

6. apríla 2022

predsieň ako reprezentatívna miestnosť

Pri zariaďovaní sa chodba často zanedbáva, čo je naozaj škoda, pretože vo väčšine prípadov hostia vstupujú do tejto miestnosti ako prví. Namiesto toho chodba slúži ako odkladací priestor pre všemožné nepotrebné veci. Môžete to veľmi jednoducho zmeniť.

Máme pre vás jednoduché tipy, ako urobiť chodbu útulnejšou, reprezentatívnou a zároveň plne funkčnou pre uloženie všetkých vašich obľúbených pánskych prechodných búnd alebo topánok.

Multifunkčné šatníkové skrine

Nič nedokáže tak dokonale uschovať všetky potrebné veci a zachovať pritom v priestore poriadok tak dobre ako multifunkčné šatníkové skrine. Len vďaka tomuto univerzálnemu úložnému systému máte možnosť efektívne skryť všetky dôležité veci dennej potreby za pevné dvere skrine a pritom mať všetko po ruke.

Výhodou je ich výška, vďaka ktorej máte od podlahy až po strop dosť miesta na uloženie tričiek, sezónnych vecí alebo topánok, pričom skriňa pôsobí ako harmonický celok predsiene. Vyskúšajte a uvidíte, že aj vďaka šatníkovej skrini sa vaša chodba zmení na nepoznanie.

Elegantný predsieňový nábytok

Ako v malých, tak aj v predsieňach s veľkými voľnými plochami je dobré mať po ruke a zároveň pred zvedavými pohľadmi skryté dôležité veci. Na tento účel môžete využiť aj elegantný predsieňový nábytok.

Stačí si vybrať na základe správnej veľkosti, farebného prevedenia a potom inštalovať zostavu do chodby. Predsieňový nábytok premení aj ten najfádnejší priestor na luxusný vstup, ktorý ohromí každú vašu návštevu a bude vytvárať dobrý dojem.

Správne osvetlenie

Najmä v bytoch môžeme prirodzené denné svetlo na chodbe hľadať márne. Okno sa v týchto priestoroch nachádza len výnimočne, pretože mnohí chodbu považujú za bezvýznamný a prechodný priestor. Aby ste to zmenili a pritom nemuseli búrať žiadne priečky a hľadať otvor na okná, skúste si pomôcť umelým osvetlením.

Bodovým, centrálnym alebo nástenným, ako vám to vyhovuje. Efekt optického zväčšenia priestoru môžete podporiť svetlými farbami stien, zrkadlami a lesklými plochami, od ktorých sa svetlo dobre odráža.

Krásne zelené rastliny

Kytica čerstvých kvetov na komode a vstup do vlastných štyroch stien pôsobí hneď oveľa prívetivejšie a teplejšie – najmä keď na chodbe nie sú iné farby. Ako sme si spomínali, chodba zvyčajne nie je nijak zvlášť zaplavená svetlom, preto by ste mali venovať pozornosť aj druhu rastliny, ktorá potrebuje na svoj rast fotosyntézu.

Uvidíte, že vstupná miestnosť domu sa s týmito jednoduchými trikmi zmení na nepoznanie a bude krásna.

Zdroj obrázka: jantsarik/Shutterstock.com

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*