Vyskúšajte! Jednoduché tipy, vďaka ktorým bude malý priestor vyzerať väčší

25. augusta 2022

ako zväčšiť priestor bytu

Či už bojujete s maličkými priestormi v byte alebo dome, existuje mnoho spôsobov, ako tomuto problému čeliť. Od vhodne zvolenej farebnej palety cez vstavaný nábytok až po drastickú prestavbu.

Nasledujúce rady vám pomôžu, ak nie reálne, tak aspoň opticky zväčšiť malý priestor.

Správna farba je základ

Jedným z najjednoduchších trikov na vizuálne zväčšenie každého malého priestoru je správna farebná schéma. Nemali by ste mixovať väčší počet viacerých farieb na jednom mieste. Zbytočne to priestor len zaťaží. Jedna farba na veľkej stene, ktorej robí spoločnosť línia druhého výraznejšieho odtieňa, by mali spolu vytvoriť ideálny efekt.

Svetlejšie odtiene sú do menších priestorov vždy lepšou voľbou aj preto, že sa od nich viac odráža prirodzené denné svetlo. Myslite však na to nielen pri stenách, ale aj výbere štýlového nábytku z Bratislavy.

Uprednostnite multifunkčný nábytok

Ak chcete nielen opticky, ale aj reálne získať viac miesta v malom priestore, môžete využiť multifunkčný nábytok. Spoľahnúť sa na „umelcov“ v podobe flexibilného nábytku je v malom byte alebo dome ďalšie dobré riešenie.

Nábytok, ktorý plní viacero funkcií, je predsa najlepším priateľom malých miestností – či už ide o konferenčný stolík, ktorý slúži aj ako jedálenský stôl a písací stôl, taburetku s úložným priestorom  alebo rozkladaciu modernú sedačku.

Multifunkčný vstavaný nábytok na mieru tak dotvára myšlienku optimálneho využitia každého priestoru malej miestnosti. Navyše inštalácie na mieru sú vizuálne presvedčivé, ak sú realizované profesionálmi.

Vyčistite podlahu

Dokonca aj jednoduchý nápad na dizajn interiéru, ako je čistenie podlahy, môže priniesť v tomto smere pôsobivé výsledky. Čo to znamená v praxi?

V podstate ide o to, aby ste na podlahe nemali príliš veľa zbytočných vecí. Namiesto podlahových svietidiel je napríklad lepšie zvoliť nástenné modely. Alebo sa vyhnite stohu časopisov na podlahe s držiakmi časopisov na stene. Uprednostnením závesných systémov ušetríte priestor na podlahe a odpútate od tohto povrchu pozornosť, čím dodáte priestoru vzdušnejší šmrnc.

Aj pohovka a kreslá so štíhlymi nohami tento efekt umocňujú a odhaľujú maximálnu podlahovú plochu.

Pohrajte sa so svetlom

Hra svetla a tieňa je v malých miestnostiach dôležitá tiež. Správne použité svetlo môže spôsobiť, že malé miestnosti budú vyzerať väčšie a priateľskejšie. Pomôcť si môžete aj odrazom lesklých povrchov alebo zrkadiel, ktorých umiestnením v malom priestore získate ilúziu väčšieho miesta a svetla. Podobne sú na tom aj transparentné materiály, ktoré môžete využiť nielen pri nábytku, ale aj výbere priečok určených na oddelenie priestorov.

Uvidíte, že s týmito jednoduchými trikmi si svoj malý priestor určite zväčšíte.

Zdroj obrázka: New Africa/Shutterstock.com

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*