Séria vlámaní enormne narastá najmä počas letných prázdnin. Nakoľko sú ale slnečné lúče čoraz silnejšie a zotrvávajú s nami dlhšiu dobu, čas dovoleniek sa predĺžil a aj mimo sezóny sa tak stávajú opustené domovy ešte väčším rizikom ako v lete. Ako sa teda po návrate z dovolenky vyhnúť nepríjemným prekvapeniam a čo najlepšie počas našej neprítomnosti ochrániť svoj domov?

Naše tipy vám dajú na tieto otázky najlepšiu odpoveď.

Nechajte dom vyzerať ako obývaný

Rozsiahle bezpečnostné opatrenia možno pred dovolenkou zaviesť len ťažko, no môžete sa vyhnúť jasným známkam svojej neprítomnosti a napriek tomu bude váš byt vyzerať obývateľný.

Napríklad plná, preplnená poštová schránka je dobrým znakom vašej neprítomnosti. To isté platí pre rolety, ktoré sú neustále stiahnuté, alebo závesy, ktoré sú stále zatiahnuté. Dokonca aj dva týždne nepokosený trávnik alebo chýbajúce večerné inak obvyklé vonkajšie osvetlenie môžu byť vodítkami pre prípadných podvodníkov.

Preto je vhodné s pomocou príbuzných, priateľov alebo susedov zabezpečiť, aby váš byt alebo dom pôsobili napriek vašej neprítomnosti ako obsadené.

Používajte časovače a detektory pohybu

Ak nikto z vášho okolia nesúhlasí s tým, že váš domov občas skontroluje, prípadne nemáte v nikom dôveru, potom by ste mali pracovať s časovačmi, ktoré pustia televíziu alebo rádio napríklad v nešpecifikovaných časoch.

Tieto časovače sa veľmi dobre hodia aj na osvetlenie domu. Ak je v dome alebo na dome zapnuté svetlo, vzniká dojem, že nie je vaše bývanie bez dozoru. Detektory pohybu tiež odstrašujú zlodejov, pretože hrozí ich príliš rýchle odhalenie.

Vyskúšajte kamerové systémy

Ďalším veľmi dobrým riešením, okrem dobre uzamknutých dverí a okien, je pri zaistení bezpečnosti vášho domu a majetku aj kvalitný kamerový systém z Košíc. Aj ten dokáže vďaka viacerým senzorom a moderným funkciám váš domov dokonale ochrániť. Prípadne vám bez problémov pomôcť s identifikáciou páchateľa trestného činu.

Nezabudnite na elektrickú požiarnu signalizáciu

Aby ste si mohli počas vašej neprítomnosti v dome alebo byte bez problémov užívať príjemnú dovolenku, nepodceňujte aj iné riziká, ktorým môže byť napríklad požiar.

Moderná elektrická požiarna signalizácia sa o váš majetok v tomto smere postará a dokáže včas upozorniť okolie na to, že sa niečo deje. Preto, nielen ľudí, ale aj rôzne prírodné živly si treba pred odchodom z domu poistiť.

Uvidíte, že tento súbor opatrení sa o váš domov postará bez najmenších problémov.

Zdroj obrázka: metamorworks/Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *