Ohrozujú problémy s erekciou váš vzťah

4. januára 2021

Problémy s erekciou treba riešiť

Bojíte sa o sexe hovoriť? Potom vaše problémy určite nevyriešite. S nami to ale môžete skúsiť, pretože vám nehrozí žiadna psychická ani iná ujma.

Potencia je schopnosť človeka mať pohlavný styk. Tento koncept zahŕňa také zložky ako:

  • libido alebo sexuálna túžba;
  • erekcia (zväčšenie a spevnenie penisu);
  • ejakulácia (ejakulácia) a orgazmus.

Porušenie najmenej jednej zložky naznačuje prejav slabej potencie. Impotencia je spôsobená genetickými faktormi, ako aj vonkajším prostredím, takže niekedy môže pomôcť aj výber kvalitnej manželskej postele.

Aká je príčina vzniku erektilnej dysfunkcie?

Vrchol sexuality a aktívnej sexuálnej aktivity u mužov nastáva vo veku 20 – 30 rokov. V dôsledku zmien súvisiacich s vekom erekcia ale postupne slabne, ale úplne nezmizne. Muž si vo všeobecnosti môže udržiavať schopnosť pohlavného styku po celý svoj život až do svojej smrti. Výskyt dlhodobých problémov s erekciou už ale môže naznačovať erektilnú dysfunkciu. Treba však eliminovať vplyv škodlivých faktorov, ku ktorým najčastejšie patria:

Dovolenka v každom ročnom období

Ak máte radi prírodu, šport a relax, iste ste už nejednu dovolenku strávili na Slovensku. Naša príroda nás láka mnohými krásnymi zákutiami. Aby ste si váš pobyt užili čo najviac, prin...

  • Organické, ktoré sa vyznačujú rôznymi chorobami orgánov a systémov. Takže choroby kardiovaskulárneho a endokrinného systému môžu viesť k prejavu mužskej slabosti. Napríklad ateroskleróza, diabetes mellitus alebo rôzne hormonálne poruchy.
  • Psychogénne príčiny impotencie sú stres, neustály nedostatok spánku, problémy v práci alebo v rodine. Zahŕňa to aj nespokojnosť s partnerom alebo sebou atď.
  • Zmiešaná forma je kombináciou prvých dvoch faktorov v rôznych pomeroch.

Na pokles potencie má veľký vplyv aj nesprávny životný štýl, zlé návyky. Jedná sa o alkohol, drogy, fajčenie, prejedanie sa. Negatívne ovplyvňuje nedostatok fyzickej aktivity, sedavý životný štýl a pracovné riziká. Ale na obnovenie potencie u mužov nestačí zbaviť sa zlých návykov, ako si mnohí myslia. Občas môže pomôcť Viagra a komplexné ošetrenie.

Ako sa dať do poriadku?

Po spozorovaní prvých príznakov impotencie by bolo správnym rozhodnutím navštíviť lekára. Iba v takom prípade je možné erekciu úplne obnoviť a vyliečiť. Je hlúpe si myslieť, že táto choroba nemá ďalšie negatívne následky. Naopak, priamo súvisí s rozvojom prostatitídy a neplodnosti. Čo zase určite privedie muža do nemocnice. Okrem toho sa na pozadí ochorenia môže vyskytnúť komplexná depresia alebo neurasténia. Takéto diagnózy si potom budú vyžadovať pomoc psychológa a psychiatra.

Pokiaľ teda nechcete ohroziť seba a váš vzťah, nepodceňujte prvé príznaky a začnite pristupovať k životu inak a liečiť sa.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*