Hračky, ktoré vašu mačku určite zabavia na celý deň

16. decembra 2020

Pribudlo vám do rodiny mačiatko, mačky sú od prírody lovci, ktorí sa vrhajú za všetkým, čo sa okolo nich šustne. A nemusí to byť nutne myš! Lovecké inštinkty v nich zaručene prebudia aj mnohé hračky pre mačky, ktoré ich často zabavia celý deň.

Všeobecne

Hračky pre mačky vždy vyberajte podľa toho, ako aktívneho maznáčika doma máte. Pri mačiatkach je bežné, že hýria energiou a väčšinou si pri hre vystačia samé. Pri starších mačkách je to naopak – tie často potrebujú, aby ste im pri hraní asistovali alebo im aspoň kúpili hračky, ktoré ich budú doslova vábiť. Také hračky totiž obsahujú šantu mačaciu alebo valeriánu lekársku, čo sú bylinky, ktoré mačkám neodolateľne voňajú a lákajú ich k maznaniu.

 

Imitácia lovu

Vonkajšie mačky väčšinu času trávia tým, čo je pre nich najprirodzenejšie, a to je lov. Mnohé hračky preto túto aktivitu simulujú, čím aj v domácej mačke spoľahlivo prebudia jej prirodzené inštinkty a dokážu ju zabaviť aj na dlhé hodiny. Pohyb koristi najvernejšie pripomínajú hračky pripevnené na šnúrke alebo gumičke, ktoré sa často označujú ako tzv. vábničky. Na podobnom princípe fungujú aj elektronické hračky, napríklad v podobe myši alebo laserové ukazovadlá.

 

Interaktívne hračky

Interaktívne hračky zábavnou formou rozvíjajú postreh, šikovnosť a jemnú motoriku vašej mačky. Často ide o hračky, ktoré pomocou odmeny v podobe maškrty motivujú mačky k hre a bývajú nekonečným zdrojom zábavy. Obľúbené sú dráhy s loptičkou, do ktorej otvorov kočka prestrčí labku a snaží sa loptičku kotúľať po dráhe, z ktorej ale nie je úniku.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*