Necítite sa dobre? Dajte si do poriadku svoje zuby

25. augusta 2020

Všetci vieme, že jedným zo symbolov príťažlivosti je krásny úsmev s bielymi zubami. Úprimne usmievavý človek so zdravými zubami je krásny a možný bezprostrednej komunikácie. Zdravé zuby však majú obrovské výhody aj pre celé telo. Nakoniec sú predsa súčasťou orgánu v ľudskom tele a problémy s nimi okamžite ovplyvňujú stav celého organizmu.

Preto, ak sa chcete cítiť dobre a vyhnúť sa mnohým zdravotným komplikáciám, mali by ste dbať na ústnu hygienu. Pravidelná starostlivosť o ústnu dutinu vám pomôže predchádzať mnohým chorobám, vyhnúť sa veľkým poplatkom do online pokladne zubára a udržať si zdravie na veľa rokov.

Ochránite svoje srdce

Čistenie zubov a starostlivosť o celú ústnu dutinu vám môžu pomôcť predísť trhaniu zubov a vyriešiť mnoho zdravotných problémov. V prvom rade je to prevencia srdcových chorôb. V ústach a na zuboch žije veľa rôznych mikróbov, a nie všetky sú priateľské k nášmu telu.

Pri slabej ústnej hygiene potom môžu mikróby ľahko preniknúť do ciev ďasien a odtiaľ do všeobecného obehového systému. Dôsledkom je poškodenie stien tepien, ich zápal a zhrubnutie, ktoré narúša krvný obeh, najmä ak ide o koronárne tepny. Riziko infarktu myokardu sa prudko zvyšuje. Ak si zuby umývate raz denne, zvyšujete riziko srdcových chorôb o 70 %.

Medovka je zdraviu prospešná
Ako môžete využiť medovku lekársku vo svojej domácnosti?

Výskyt medovky lekárskej vo vašej záhrade vám môže priniesť veľa možností na to, ako by ste túto bylinku mohli využiť. Určite nemusíte zostať len pri lekárskych a medicínskych účeloch, ale zar...

Predídete ochoreniam hrdla

Nedokonalý chrup dokážu vylepšiť kvalitné zubné náhrady. Avšak, zuby ovplyvnené zubným kazom môžu  ohroziť vaše hrdlo, pretože pokazené zuby sú zdrojom chronickej infekcie ústnej dutiny.

Často majú takíto ľudia bolesti v krku, mikróby sa sťahujú z kazivých dutín do mandlí. Pri častom zápale mandlí sa môže vyvinúť reumatizmus, poškodenie kĺbov (artritída), ako aj mikrobiálno-alergické poškodenie srdca.

Pokazené zuby môžu spôsobiť aj problémy s trávením

Nedostatočne žuvané jedlo, ktoré sa dostane do žalúdka a čriev, dráždi a namáha tráviaci systém a narúša prácu enzýmov. Patogénne vírusy a baktérie tiež môžu spôsobiť črevné poruchy a oslabiť trávenie a imunitu.

Pravidelným čistením a správnou stravou môžete mnohým týmto a ďalším ochoreniam ale veľmi jednoducho predísť, tak na to myslite a zuby si čistite.

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*