Neviete sa zbaviť erektilnej dysfunkcie?

21. augusta 2020

Neviete prečo sa vám to deje? Erekcia je zložitý proces, ktorý zahŕňa hormóny, nervy, svaly, krvné cievy a samozrejme emócie. Problémy s akoukoľvek položkou v tomto zozname preto môžu viesť k erektilnej dysfunkcii. Taktiež chronické ochorenia a stavy, ako je diabetes, arteriálna hypertenzia, ateroskleróza a mnoho ďalších, vedú k problémom s erekciou.

Príčinou môže byť aj nadmerná konzumácia alkoholu, úzkosť a chronický stres. Ak sa preto chcete život komplikujúcej erektilnej dysfunkcie zbaviť, mali by ste na tieto veci zabudnúť a viac o seba dbať.

Problémy s erekciou sa môžu vyskytnúť v akomkoľvek veku

Častejšie sa však vyskytujú u mužov nad 40 rokov. Stav, pri ktorom nie je možné dosiahnuť alebo udržať erekciu počas sexu, lekári nazývajú erektilná dysfunkcia. Podľa medzinárodných štúdií jej čelí 16 % mužov od 20 do 75 rokov. Niektoré štúdie tiež dokazujú, že iba 10 % ľudí v tomto veku nemá problémy s potenciou. Aký je dôvod a čo robiť? Za erektilnou dysfunkciou môžu byť aj nepríjemné bolesti panvového dna a množstvo ďalších problémov, ktoré si často spôsobujeme sami.

Komplikovať vám to môže stres

Nie, toto nie je mýtus. Chronický stres, úzkosť a depresia môžu vyvolať množstvo problémov, ku ktorým patrí aj vývoj erektilnej dysfunkcie. Ak nie je niečo v poriadku s našou psychikou a nedokážeme sa uvoľniť, uspokojenie sa nedostaví takmer vôbec. Preto sa upokojte, meditujte a naučte sa nepríjemným situáciám a veľkej záťaži čeliť.

Skúste viac športovať

Lekári preventívne odporúčajú viesť zdravý životný štýl a predchádzať chronickým chorobám väčšou fyzickou aktivitou už dávno. Oplatí sa prestať fajčiť, obmedziť alebo dokonca vzdať sa alkoholu, neužívať drogy, byť fyzicky aktívny a čo najmenej znepokojený. Kúpte partnerke Gym Glamour športové oblečenie a spoločne sa k vytúženému cieľu určite dostanete. Môže byť tiež užitočné prekontrolovať stravu a pokúsiť sa ju správne vyvážiť.

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*