Na elektromobil v Nemecku bude dotácia 4000 €

23. mája 2016

Nemecká vláda schválila nový program na podporu elektromobilov. Spotrebitelia môžu pri kúpe elektrických áut dostať dotáciu až vo výške 4000 eur. Menšiu podporu dostane človek kupujúci hybridný automobil, kde je bonus obmedzený na 3000 eur. Celkové náklady na tento podporný program by podľa doterajších predpokladov mali byť na úrovni 1,2 miliardy eur. O pokrytie tejto investície sa postará štát v spolupráci s automobilovým priemyslom.

O prémiu sa možno uchádzať prostredníctvom online formulára. Keďže je balík peňazí na podporu elektromobilov obmedzený, program skončí hneď, ako ho spotrebitelia vyčerpajú, najneskôr však v júni 2019. Štát investuje aj do budovania infraštruktúry. Za 300 miliónov eur bude postavených 15 000 nových nabíjacích staníc. Tieto budú rozmiestnené hlavne v okolí nákupných centier a športovísk.

Nemecká vláda investuje aj do rozvoja infraštruktúry, chce postaviť 15 000 nabíjačiek

Minister financií Wolfgang Schäuble dodal, že rozvoju elektromobility treba pomáhať aj inými spôsobmi. Preto navrhuje, aby majitelia výhradne elektrických automobilov boli na desať rokov oslobodení od platenia dane z motorového vozidla. Podľa momentálnych pravidiel nemusia túto daň platiť päť rokov. Nemecko sa snaží elektromobilitu podporovať čo najviac, vláda sa totiž usiluje o to, aby na nemeckých cestách do roku 2020 jazdilo milión elektromobilov.

Hry už vyzerajú inak ako v minulosti
Aké inovácie vylepšili zážitky z hrania online hier?

Videohry prešli dlhou cestou, od svojho vzniku v 80. rokoch, ale vďaka úžasnému pokroku v ich technológiách je budúcnosť hrania ešte jasnejšia. A prečo je to tak? Nižšie je zhrnutých niekoľko ...

Slovenská vláda schválila strategický dokument o podpore elektromobility v našej krajine už v septembri 2015. Zatiaľ však štát neprišiel s ďalšími konkrétnymi krokmi. Je teda stále otázne, kedy sa podobných výhod dočkajú aj slovenskí spotrebitelia.

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*