Video: Tajomstvo majiteľov hlasov vlka a zajaca odhalené

20. mája 2016

No počkaj! (rus. Ну, погоди!) je sovietsky animovaný seriál, vyrábaný v rokoch 1969-1986 moskovským Sojuzmuľtfiľmom (16 dielov). Ďalšie štyri diely boli vytvorené v rokoch 1993-2005.

Hlavnými postavami sú vlk a zajac. Ústredným motívom je snaha vlka chytiť zajaca, aby ho mohol zjesť. V seriáli vystupujú aj ostatné zvieracie postavy štylizované do ľudských rolí, napr. hroch – strážnik, stavbár, šachista, vedúci obchodu, bobor – záchranár, kombajnista, prasa – kultivovaná panička, diváčka, cestujúca, kocúr – kúzelník, líška – speváčka, škrečok – bubeník, nosorožec – biletár, colník, jazvec – rozhodca, medveď – rybár, vzpierač a iné.

V pôvodnom ruskom znení postavu vlka nahovoril herec Anatolij Papanov (1922 – 1987) a zajaca herečka Klara Rumianovová(1929 – 2004).

Vianočné darčeky, ktorými potešíte každého domáceho majstra a navyše aj ušetríte

Obdarovať známeho na Vianoce nie je vždy tá najľahšia úloha. My sme pre vás pripravili niekoľko tipov, ktoré potešia každého správneho kutila. Vianoce sú skvelou možnosť...

 

Anatolij Papanov sa narodil 31.10.1922 v robotníckej rodine v mestečku Vyazma. V tridsiatych rokoch sa presťahovali do Moskvy, kde sa Anatolij od detstva venoval dramatickej tvorbe. Prestávku od kultúrnej sféry si musel nútene vybrať len počas druhej svetovej vojny, kedy pracoval v továrni. Papanov vyštudoval štátny inštitút múzických umení a viac ako 40 rokov strávil v Moskovskom divadle satiry. Okrem divadelného herectva pôsobil aj na filmovom plátne, slávnym sa stal najmä účinkovaním vo vojnovej dráme Živí a mŕtvi (1963). Zomrel na následky zlyhania srdca 7.8.1983 spôsobeného studenou sprchou (v ten deň bola teplá voda odstavená).

Klara Rumianovová sa narodila 8.12.1929 v Leningrade. Aktívnou herečkou a speváčkou bola v rokoch 1951 – 1999. Jej hlas bol v Sovietskom Zväze veľmi ľahko identifikovateľný, keďže ho požičala množstvu postáv z animovaných rozprávok a takisto patrila medzi najpopulárnejšie speváčky detských piesní. Klara sa presadila aj ako herečka, najväčšiu slávu jej prinieslo účinkovanie vo filme Voskresenie (1961). Zomrela 18.9.2004 v Moskve na rakovinu prsníka.

Autor: Miloš Toporcer

Daj vedieť svojím priateľom

siteelement

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*