Motorka a bezpečnosť jazdy

Mnohí považujú motorky za svoj obľúbený spôsob dopravy, a to nielen pre slobodu, ktorú predstavujú, ale najmä pre adrenalín, ktorý na nich pociťujú. Avšak, pri jazde na motorke, či už ide o kratšiu cestu alebo trasu, ktorá má pred sebou stovky a stovky kilometrov, je nevyhnutné brať do úvahy niekoľko ochranných prvkov, ktoré zaručia vašu bezpečnosť v prípade nepredvídaných udalostí.

Ktoré doplnky pod takúto ochranu patria a postarajú sa o vašu bezpečnosť a pohodlie pri jazde na motorke?

Prilba je základ každej jazdy na motorke

Ak ste si s pomocou jednoduchej PZP kalkulačky vybrali to najlepšie krytie v prípade vzniku škodovej udalosti, určite viete, že ďalšou povinnou výbavou pri jazde na motorke je prilba. Moto prilba musí byť schválená alebo certifikovaná, aby vyhovovala platnej legislatíve a mohla byť používaná na všetkých typoch ciest. 

Pri výbere najlepšej prilby na motorku je dôležité pamätať na to, že musí mať špecifické vlastnosti, aby správne plnila svoju funkciu. Medzi najštandardnejšie modely moto prilieb patria celotvárové, ktoré sú vhodné na dlhšie cesty, pri ktorých sa bráni nepríjemným nárazom vetra do tváre a očí.

Ďalším faktorom, ktorý treba brať do úvahy pri kúpe prilby na motorku, je výber veľkosti, v každom prípade sa treba vyvarovať voľnej prilbe, snažiť sa ju čo najviac prispôsobiť hlave, aby vyvíjala určitý tlak bez nepríjemných pocitov a deformácie hlavy.

Moto bunda Ixon

K ďalším dôležitým doplnkom pohodlia a bezpečnosti pri jazde na motorke patrí bunda. Pri výbere bundy na motorku sa neuspokojte s tým najlacnejším modelom, ale skontrolujte materiály a pevnosť, aby vám poskytla kompletnú ochranu pred nepriaznivými vonkajšími poveternostnými podmienkami. Pri motorke vás nechráni žiadna špeciálna konštrukcia stroja, ako je to pri automobile, ale kvalitné oblečenie a prilba.

Moderná bunda Ixon takýmito vlastnosťami disponuje a počas výletov na motorke vám poskytne servis v podobe kompletnej a maximálnej ochrany a pohodlia.

Bundy sú vyrobené z materiálov, ktoré odolajú oderu a umožňujú mobilitu. Ak sa navyše rozhodnete pre pestrofarebné oblečenie, zlepšíte tým svoju viditeľnosť pre ostatných vodičov. Existujú tiež modely motorkárskych búnd na leto, ktoré napomáhajú vetraniu a poteniu a vyhýbajú sa hromadeniu prílišného tepla v čase, keď je teplo dusivé.

Nezabudnite na kvalitné rukavice

Okrem prilby, ktorá chráni najzraniteľnejšiu časť tela, by ste si pred jazdou na motorke mali zaobstarať aj kvalitné rukavice. Chránia vás v prípade pádu, zlepšujú priľnavosť a znižujú vibrácie. Nešetrite teda nákupom dobrých rukavíc na motorku a zabezpečte, aby chránili vaše kĺby a zvyšok ruky a zápästia.

Nevyhnutnými doplnkami sú aj čižmy, nohavice alebo overal, ktoré si môžete vybrať v tej najlepšej kvalite na moteam.sk

Zdroj obrázka: Audio und werbung/Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *