špičkový puškohľad pre lov

Úspešnosť lovu je závislá od niekoľkých faktorov. Veľmi dôležité je pohodlné, kvalitné a nenápadné oblečenie. Aby ste však svoj cieľ na poľovačke v náročnom teréne dobre zamerali, nesmie vám chýbať aj ostrý zrak, v ktorého zlepšení dobre pomáha ďalekohľad. Ešte lepší a oveľa efektívnejší pri úspešnom love sa ukazuje špeciálny puškohľad, o ktorého správnom výbere si teraz niečo povieme.

Zostavili sme zoznam dôležitých funkcií, ktoré je potrebné pri výbere tejto optiky zvážiť, aby bol výsledok lovu čo najlepší.

Ako prvé si všímajte zväčšenie

Zväčšenie je to, o koľko bližšie môžete vidieť cieľ v porovnaní s voľným okom. Pomáha vám teda vidieť vzdialené ciele a lepšie sa na objekt zamerať, aj keď sa nachádza mimo dosahu.

Veľkosť zväčšenia moderných puškohľadov závisí aj od toho, akému lovu dávate prednosť. Napríklad zariadenie s väčším rozsahom zväčšenia ako 4-12 alebo 3-18 poskytuje vynikajúcu všestrannosť na stredné a veľké vzdialenosti v širokých otvorených priestoroch.

Nezabudnite na objektív

Prečo je objektív na puškohľade dôležitý? Zaisťuje jasnosť obrazu! Presnejšie šošovka objektívu je zodpovedná za jasnosť obrazu puškohľadu. Čím väčší objektív puškohľad má, tým lepšie. S počtom to už tak ideálne byť nemusí, pretože ťažší rozsah a problémy s rozsahom prstencov môžu zacielenie v náročnom teréne a pri nevhodných svetelných podmienkach skomplikovať.

Všeobecné informácie a doplnková výbava

Pri výbere puškohľadu je tiež dôležité vedieť, do akej kategórie spadá, čo tak trochu súvisí so spomínaným typom lovu. Môžete si vybrať z puškohľadov na pohyblivé ciele, na posed alebo univerzálne puškohľady.

Za zmienku stojí prítomnosť pevných tlmičov strelnej zbrane, správna veľkosť zariadenia a hmotnosť. Nemenej podstatné sú vaše skúsenosti so streľbou a povolenia, ktorými na vykonávanie tejto činnosti disponujete.

Zdroj obrázka: Krasula/Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *