Študentská izba ako zariadiť

Hľadáte nápady na dekoráciu a vybavenie študentskej izby pre vaše deti? Potom ste na správnom mieste, pretože máme pre vás niekoľko jednoduchých rád, ako svojim potomkom vytvoriť priestor, v ktorom sa budú cítiť príjemne.

Začnite neutrálnymi farbami

Počas dospievania sa názory a správanie detí mení, čo znamená, že priestor, ktorý budete na ich osobný rozvoj a bývanie zariaďovať, by mal byť neutrálny. Dobre nastavený základný neutrálny tón by mal byť prvým kokom, od ktorého sa potom budete môcť odraziť. Na dosiahnutie tohto účelu sa môžete rozhodnúť pre tóny bielej, šedej, béžovej alebo krémovej.

Takéto neutrálne farby sú vynikajúce, nemali by byť však moc tmavé.. Svetlé odtiene totiž odrážajú svetlo a vytvárajú ilúziu väčšieho priestoru. A, samozrejme, poskytujú ďalšiu výhodu v tom, že sú rodovo nezávislé a na ich pozadí vynikne nielen moderný nábytok do chodby, ale aj študentskej izby.

Investujte do kvalitného nábytku pre mládež

Investícia do kvalitného nábytku pre mládež je pri vytváraní a zariaďovaní študentskej izby  nevyhnutnosťou. Posledná vec, ktorú by ste predsa chceli, je, aby sa sedacia súprava rozpadla niekoľko týždňov po jej používaní.

Kúpte si teda kvalitný a odolný nábytok (najmä posteľ a sedenie), pretože vám to ušetrí starosti s častou výmenou nábytku. Okrem toho si vyberte posteľnú súpravu s minimalistickým rámom a zodpovedajúcimi bočnými stolíkmi pre extra úložný priestor.

Využite jednoduché spôsoby dekorácie

Jedným z najlepších spôsobov, ako začleniť punc farby do študentskej izby, je použitie mäkkého nábytku. Na pohovku, aj keď je iba jednomiestna, si vyberte vankúše vo svetlých farbách. Tie vytvoria vizuálny záujem v porovnaní s inak neutrálne farebným interiérom a okamžite zmenia priestor z nevýrazného a nudného na vizuálne vzrušujúci!

Môžete tiež použiť výrazné farby na prednú časť úložných priestorov a zavesiť niekoľko farebných nástenných diel, aby ste napodobnili pocit domova. Rovnako dobre to funguje so závesmi alebo posteľnou bielizňou.

Ako vidíte, na zariadenie komfortnej študentskej izby toho veľa netreba, stačí sa len pohrať s dôležitými maličkosťami.

Zdroj obrázka: New Africa/Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *