Ktorý šport prospieva vášmu telu najlepšie?

20. júna 2019

Tenis je už desaťročia jedným z najpopulárnejších športov na celom svete. Je vhodný pre dospelých a deti, profesionálov, ale aj amatérov. Veľa ľudí, ktorí vedú zdravý životný štýl, uprednostňujú tento druh športu, pretože má pozitívny vplyv nielen na fyzické, ale aj duševné zdravie. Tenis zlepšuje fyzickú kondíciu, osobný rast, charakter a disciplínu. Veľmi podobne ako hokej, ktorý si vyžaduje dobrú kondičku a rýchle reakcie.

Pozrite sa teraz spolu s nami, prečo sa vám oplatí venovať týmto športovým aktivitám, a ako a v čom vám pomôžu. Okrem iného možno  z toho všetkého vyťažíte aj pri svojej dobrej stávke na tenis.

Tenis vám pomôže vyrovnať sa so stresom

Priaznivo ovplyvňuje činnosť kardiovaskulárneho systému. Rozvíja dýchací systém, ktorý zvyšuje tok kyslíka do všetkých orgánov a systémov tela. Tenis, rovnako ako ostatné typy fyzickej aktivity, pomáha posilňovať imunitný systém, takže telo je odolnejšie a zlepšuje svoj celkový stav.

Tento šport pomáha ľudom vyrovnať sa s fyzickým a psychickým stresom, má pozitívny vplyv na nervový systém a bojuje s depresiou. Počas tohto športu sú do pohybu zapojené všetky svalové skupiny. Vďaka tomu sa cítite lepšie, dobre vyzeráte a lepšie riešite svoje problémy. Netrpíte ani žiadnou nadváhou a trénujete svoju pozornosť a rýchlosť reakcie.

Vďaka hokeju zmiernite počet prechladnutí

 S dobrými reakciami a rýchlosťou vyhráte aj pri úspešnom tipovaní zápasov v hokeji. Rovnako rýchly a pozorný musí byť ale aj samotný hokejista.

Hrať hokej na čerstvom vzduchu je skvelý spôsob, ako obohatiť telo kyslíkom, ktorý má veľký vplyv na celý organizmus. Hokej pomáha posilňovať aj dýchacie a kardiovaskulárne systémy.

Trénuje takmer všetky svalové skupiny, pomáha udržiavať krásnu atletickú postavu a vedie k výraznému zníženiu počtu prechladnutí. Hokej tiež dokonale rozvíja koordináciu, pocit rovnováhy, rýchlosť reakcií, pretože počas hry musíte neustále meniť rýchlosť a smer pohybu.

Tento šport je užitočný aj pre videnie, pretože neustále sledovanie puku a hráčov trénuje očné svaly. Hokej môže byť aj veľkým pomocníkom na boj proti kilám navyše.

Takže, ak sa rozhodujte, s ktorým športom si budete v nasledujúcich dňoch vypĺňať svoje voľné chvíle, odporúčame vám zamerať sa na tieto dve disciplíny, v ktorých „sa“ určite nájdete a zároveň aj príjemne zabavíte.

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*