Zariaďte si modernú a štýlovú obývačku

19. júna 2019

Obývačka patrí k spoločensky najvyťaženejším miestnostiam. Základom sú obvykle rohové sedacie súpravy, ktoré sú často dominantou miestnosti. V prípade menších obývačiek sa uplatnia aj rozkladacie pohovky. Do štýlovej domácnosti samozrejme patria aj doplnky a obrazy či fotky.

Prvoradé je vaše pohodlie

Doma sa chceme cítiť pohodlne a príjemne. Určite nie je dobré striktne sa riadiť aktuálnymi trendmi, ale inšpirovať sa a nájsť si svoju cestu. Vzorové obývacie izby nájdete v predajniach s nábytkom ale aj na rôznych e-shopoch s nábytkom alebo radami o bývaní. Určite nájdete rohové sedačky, nábytok a celkový štýl, ktorý vás osloví. Určite si ale vyberte jeden štýl a nemiešajte „hrušky s jablkami“, aby z toho celého nevznikol chaos.

Dominantou je sedačka

Aj keď centrom pozornosti býva v obývačke televízor, hlavnou hviezdou by mala byť predsa len sedačka. Vyberať by sme mali samozrejme podľa dizajnu, ale dôležité sú aj rozmery a materiál. Ak vás najviac zaujal škandinávsky štýl, vašou vysnívanou sedačkou nebude masívny model z čiernej kože, aj keby bol aktuálne trendy. V malých bytoch sú výhodné rozkladacie pohovky, ktoré môžu poslúžiť aj na spanie.

Miestnosť musí dýchať

Milujete doplnky, sošky, vázičky a podobné záležitosti? Do obývačky jednoznačne patria a to aj do tej modernej. Mali by ste to ale udržať v rozumnej miere, aby miestnosť nebola preplnená a mohla dýchať. Koniec koncov útulnosť a teplo domova tvoria aj detaily ako sú pekné obrazy, fotky a doplnky. Aj tie by ale mali byť v súlade so štýlom nábytku.

Farby v obývačke

Pri farbách záleží na tom, ako chcete, aby miestnosť pôsobila. Teplé farby evokujú útulnosť, studené môžu pôsobiť stroho a chladne. Vybrať by ste si ale mali jednu hlavnú farbu, ktorú doplníte 2-3 vedľajšími farbami. Týka sa to farieb stien, nábytku aj doplnkov. K bielej stene a sivej sedačke si pokojne môžete dovoliť doplnky výraznejšej farby ako je žltá, zelená alebo oranžová.

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*