Zariaďte si modernú a štýlovú obývačku

19. júna 2019

Obývačka patrí k spoločensky najvyťaženejším miestnostiam. Základom sú obvykle rohové sedacie súpravy, ktoré sú často dominantou miestnosti. V prípade menších obývačiek sa uplatnia aj rozkladacie pohovky. Do štýlovej domácnosti samozrejme patria aj doplnky a obrazy či fotky.

Prvoradé je vaše pohodlie

Doma sa chceme cítiť pohodlne a príjemne. Určite nie je dobré striktne sa riadiť aktuálnymi trendmi, ale inšpirovať sa a nájsť si svoju cestu. Vzorové obývacie izby nájdete v predajniach s nábytkom ale aj na rôznych e-shopoch s nábytkom alebo radami o bývaní. Určite nájdete rohové sedačky, nábytok a celkový štýl, ktorý vás osloví. Určite si ale vyberte jeden štýl a nemiešajte „hrušky s jablkami“, aby z toho celého nevznikol chaos.

Dominantou je sedačka

Samolepiace etikety sú hitom
Samolepiace etikety na potraviny

Máte chutné výrobky, ale chceli by ste ich zatraktívniť pre zákazníkov? Alebo potrebujete výrobky niečím oživiť? Reprezentatívny vzhľad produktov a odlíšenie sa od konkurencie môžu dotvoriť atraktívne...

Aj keď centrom pozornosti býva v obývačke televízor, hlavnou hviezdou by mala byť predsa len sedačka. Vyberať by sme mali samozrejme podľa dizajnu, ale dôležité sú aj rozmery a materiál. Ak vás najviac zaujal škandinávsky štýl, vašou vysnívanou sedačkou nebude masívny model z čiernej kože, aj keby bol aktuálne trendy. V malých bytoch sú výhodné rozkladacie pohovky, ktoré môžu poslúžiť aj na spanie.

Miestnosť musí dýchať

Milujete doplnky, sošky, vázičky a podobné záležitosti? Do obývačky jednoznačne patria a to aj do tej modernej. Mali by ste to ale udržať v rozumnej miere, aby miestnosť nebola preplnená a mohla dýchať. Koniec koncov útulnosť a teplo domova tvoria aj detaily ako sú pekné obrazy, fotky a doplnky. Aj tie by ale mali byť v súlade so štýlom nábytku.

Farby v obývačke

Pri farbách záleží na tom, ako chcete, aby miestnosť pôsobila. Teplé farby evokujú útulnosť, studené môžu pôsobiť stroho a chladne. Vybrať by ste si ale mali jednu hlavnú farbu, ktorú doplníte 2-3 vedľajšími farbami. Týka sa to farieb stien, nábytku aj doplnkov. K bielej stene a sivej sedačke si pokojne môžete dovoliť doplnky výraznejšej farby ako je žltá, zelená alebo oranžová.

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*