Ako zabezpečiť auto proti krádeži?

18. júna 2019

Auto je dnes bežná vec, ale určite nie lacná. Prevádzkové náklady, poistky, z času na čas servis, prípadne výmena prevodovky môže byť záťažou pre rozpočet. Najhoršie ale je nedostatočné zabezpečenie auta a krádež. Nezáleží na tom, či išlo o nové auto alebo jazdenku, do ktorej ste už čo-to investovali. Aby ste sa takejto strate vyhli je vhodný alarm do auta.

Mechanické zabezpečenie auta

Tak ako sa zlepšujú schopnosti a nápaditosť zlodejov, tak sa zlepšuje aj moderné zabezpečenie auta. Ani v dnešnej dobe netreba podceňovať mechanické spôsoby zabezpečenia. Pomerne spoľahlivým riešením je zámok tyče riadenie. Odstrániť je náročné a zdĺhavé, takže v konečnom dôsledku môže zlodeja odradiť.

Možné je aj mechanické blokovanie prevodovky či volantu. Samozrejme ale neposkytuje úplnú istotu. Skombinovať sa dá aj a „tajným“ tlačidlom, ktoré preruší prívod elektriny do motora a tak nie je možné auto naštartovať. Najlepšie ale je využiť mechanické aj elektronické spôsoby zabezpečenia.

Elektronické zabezpečenie auta

Obyčajný alarm dnes už samozrejme stačiť nebude. Ak chcete znížiť riziko krádeže je potrebné zlodejom ich „prácu“ čo najviac skomplikovať a najmä predĺžiť. Nové technológie ako je napríklad bezkľúčové štartovanie neraz bezpečnosť skôr znižujú a otvárajú zlodejom nové možnosti.

Samozrejme technológie môžu hrať aj vo váš prospech. V ponuke sú komplexné balíky zabezpečenia auta, ktoré zvyšujú nielen bezpečie, ale aj komfort. Takéto systémy komplexného alarmu do auta umožňujú sledovať a zaistiť vozidlo na diaľku cez mobilnú aplikáciu ak ste napríklad stratili kľúč, alebo vám bol odcudzený.  Okrem toho je súčasťou aj šifrovanie signálu medzi kľúčom a autom, navyše komunikácie prebieha pri neštandardnej frekvencií a systém odolá rušičkám aj čítačkám DO. Získať môžete aj funkciu odomykania na diaľku, indikáciu alarmu na kľúči, diaľkový štart a pod.

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*