4 tipy ako sa bez veľkej námahy udržať vo forme

18. júna 2019

Aby ste cítili fit po fyzickej aj psychickej stránke nepostačí si len obuť dámske tenisky a z času na čas si zabehať. Rovnako ako šport je dôležitá aj zdravá výživa. Ráno vám dobre padne raňajková zmes, ale zdravá strava by mala byť vašim spoločníkom po celý deň.

Zabudnite na diéty

Chudnutie sa veľmi často začína diétami, ktoré so sebou nesú určité riziká. Hladovaním sa k vytúženej postave a duševnej pohode neprepracujete, resp. vám vydržia iba krátky čas. Okrem stratených kilogramov sa vám nakoniec vráti aj nejaké to kilo navyše a s tým príde aj pocit sklamania. Kvalitné zdravé stravovanie nie je iba klišé. Pokiaľ chcete skutočnú zmenu životosprávy je dobré nechať si zostaviť stravovací plán od odborníka. Potreby každého z nás sú totiž individuálne.

Jedzte pravidelne

Pravidelné stravovanie je mimoriadne dôležité. Okrem zloženia stravy totiž treba dbať aj na jeho načasovanie. Pre vašu pohodu a správne trávenie nie je vhodné celý deň nejesť a potom to všetko dobiehať večer. Je potrebné spraviť si dostatok času na jedlo a nie ho do seba iba nahádzať. Zrejme najhektickejšie bývajú rána. Tu vám pomôže napríklad špeciálna raňajková zmes, ktorá vám poskytne optimálnu výživu. Jesť by ste mali aspoň 5-krát denne.

Športujte každý deň

Nové dámske tenisky vás môžu inšpirovať k tomu, aby ste začali behať pravidelne. Beh je užitočný nielen pre vašu fyzickú kondíciu, ale aj pre duševnú pohodu. Nič vám tak neprečistí hlavu ako šport a navyše môžete na chvíľu zabudnúť na všetky svoje starosti. Samozrejme nie každého chytí za srdce práve beh. Vhodná je aj rýchla chôdza, plávanie alebo bicyklovanie.

Relaxujte

Aktívni športovci vedia, že podceňovať uvoľnenie a relax sa nemusí vyplatiť. Vaše svaly určite ocenia masáž alebo wellness, aby zregenerovali. Okrem toho si takto oddýchne aj vaša myseľ. Ak sa chcete cítiť v pohode mali by ste sa venovať telesnej aj duševnej kondícií. Kvalitný oddych prospeje stránkam, ale pokiaľ ste doteraz neboli zvyknutý oddychovať, budete sa to musieť naučiť a zvyknúť si.

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*