Ako si na plánované podujatie vybrať vhodné šaty?

13. augusta 2020

Móda je v dnešnej dobe benevolentná. Ani to však neznamená, že si na plánované podujatie môžete zobrať krátke nohavice a sandále s otvorenou špičkou. Aby ste svojím odevom pôsobili na svoje okolie štýlovo, elegantne a moderne, je potrebné zvážiť niekoľko detailov.

Ktoré to sú, si povieme v našom článku.

Rozhoduje podujatie

Napriek tomu, že výber je slobodný a nikto vám dnes nemôže diktovať, čo si na seba obliecť, ak sa chcete v konkrétnej spoločnosti ľudí cítiť príjemne, mali by ste sa im prispôsobiť aj svojím outfitom. Jeho voľba ale závisí od akcie. Preto si pred kúpou elegantných dlhých spoločenských šiat zistite, kam vlastne idete?!

Ak sa rozhodnete navštíviť niektoré zo zaujímavých podujatí v Bratislave, preverte si, o akú udalosť ide a v akých priestoroch sa bude konať.

Nezabudnite na pohodlie

Aby ste sa na spomínanom podujatí cítili príjemne, vyberte si jednoduché krátke spoločenské šaty, ktoré charakter udalosti povoľuje. Ak nie je dress code na pozvánke určený, môžete pri výbere oblečenia využiť svoju kreativitu a umelecké cítenie. Kokteilové kratšie šaty sú pre ženy najvhodnejšou možnosťou na veľké množstvo príležitostí.

Zvoľte si vhodné farby

Čierna je neutrálna, formálna a ideálna farba, ktorou nikde nič nepokazíte, teda pokiaľ nie ste členom kráľovskej rodiny alebo máte korene v Japonsku. Modré odtiene sú ideálne na formálnejšie udalosti, napríklad aj na pohovor. Treba však myslieť na doplnky, ktoré ju budú zdobiť.

S bielou to príliš neriskujte, je ideálna viac menej na letné mesiace, veľmi ťažko sa však udržuje v čistote. Červená je výrazná a nie každému sa hodí k pleti. Treba si tiež uvedomiť, že aj farby majú svoju výpovednú hodnotu a na oblečení môžu niekedy viac menej uškodiť. O to viac, ak sa nesprávne kombinujú.

Dôležitá je tiež obuv, kabelka, účes a make-up. Všetko by malo spolu ladiť a vytvárať vzájomnú harmóniu, potom uspejete vždy a všade.

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*