Ako ochránite váš dom alebo byt pred vodou a vlhkosťou?

16. augusta 2020

Vlhkosť a voda je hlavným problémom, ktorému čelí väčšina obyvateľov domov aj bytov. V miestnosti s vysokou úrovňou vlhkosti sa často vyskytujú plesne, ktoré môžu spôsobiť ďalšie nepríjemné problémy a ohroziť vaše zdravie.

Správnym výberom stavebných materiálov a hydroizolácie ale tomu môžete predísť.

Ak to podceníte, vysoká úroveň vlhkosti negatívne ovplyvní nielen stav vášho bydliska, ale aj komfort. Vlhkosť môže vytvárať kondenzáciu na strope a stenách, čo môže viesť k ďalším problémom súvisiacim s vašim bývaním a zdravím.

Použite správnu hydroizoláciu

Výber vhodných stavebných materiálov je základ. Kvalitný porotherm sa oň určite postará. Sám o sebe ale proti vode a vlhkosti dlhodobo odolávať nedokáže.

Preto je dobré ďalej stavbu domu alebo bytu vylepšiť a poistiť výberom dobrej hydroizolácie. Ochrana základov pred vlhkosťou je nevyhnutná z dôvodu zachovania a predĺženia životnosti celej konštrukcie. Tak na to myslite už pri stavbe! Moderné hydroizolácie sú nielen skvelou ochranou pred vlhkosťou, ale tiež neškodia životnému prostrediu a ani vám samotným.

Nezabudnite na dobrý kanalizačný systém

Občas môže narobiť problémy aj voda, ktorú používate na osobné účely. Ak nemáte v blízkosti domu možnosť pripojenia na verejnú kanalizáciu a voda zo strechy a domu odteká v okolí vášho domu, môže narušiť základy tiež. Tu je dobrým riešením dostatočne veľká betónová žumpa, do ktorej bude odpadová voda odtekať.

Vetrajte

Veľkou príčinou vzniku vlhkosti v interiéri je aj nedostatočné vetranie. Najmä v kúpeľniach, ktorých plocha je minimálna. V takomto prípade je výmena vzduchu viac než nutná, tak ju zabezpečte. Ak nemáte okno, pomôže ventilátor s odvodom vzduchu do exteriéru.

V opačnom prípade sa vlhkosti a plesní len tak ľahko nezbavíte.

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*