5 spôsobov, ako zlepšiť vaše trávenie a zabudnúť na bolesti brucha i trápenie

18. augusta 2020

Trávenie je hlavným ukazovateľom a rozhodujúcim faktorom dobrého zdravia. Keď pracuje efektívne, vaše telo úplne strávi, vstrebáva a asimiluje všetko jedlo, ktoré konzumujete, a tiež sa pravidelne zbavuje odpadu. Nedokonalé trávenie, naopak, znamená tvorbu látky, ktorá sa nakoniec premení na jed a nie je ľahké ju z tela vylúčiť.

Tu je niekoľko jednoduchých výživových rád, ako zabudnúť na nepríjemné zlé trávenie.

Každé ráno vypite pohár vlažnej vody zmiešanej s kvapkou citrónovej šťavy

K tomuto nápoju môžete pridať med alebo hnedý cukor. Citrónová šťava pôsobí ako čistička a ničí množstvo toxínov, ktoré sú odpadovými produktmi chybne spracovaných potravín v tráviacom trakte. Ak citrón moc nemusíte, čistou vodou svojmu telu určite neuškodíte. Naopak, svoje telo a tráviaci systém ňou veľmi dobre naštartujete.

Nezabudnite na podporu pečene

Pri trávení zohráva veľmi dôležitú úlohu aj naša pečeň. Je najväčšou žľazou v tele, ktorá pomáha tráviacemu systému normálne a bez problémov fungovať, hrá obrovskú úlohu pri udržiavaní metabolizmu a neutralizuje toxíny. Samozrejme, aj napriek svoje dokonalej schopnosti regenerácie, je potrebné občas myslieť aj na dostatočnú podporu pečene, aby sme sa vyrovnali s akýmkoľvek problémom, ktorý nevhodná strava spôsobí.

Medovka je zdraviu prospešná
Ako môžete využiť medovku lekársku vo svojej domácnosti?

Výskyt medovky lekárskej vo vašej záhrade vám môže priniesť veľa možností na to, ako by ste túto bylinku mohli využiť. Určite nemusíte zostať len pri lekárskych a medicínskych účeloch, ale zar...

Doprajte tráviacemu systému odpočinok

Minimalizujte počet občerstvenia medzi jedlami, pretože váš tráviaci systém potrebuje aj odpočinok a zotavenie, aby mohol účinne fungovať počas jedla aj po ňom. Ak máte hlad, medzi jedlami, si dajte čerstvé ovocie alebo zeleninu.

Donúťte sa k pohybu

Aby ste svoj tráviaci systém podporili a správne rozhýbali, mali by ste mať viac fyzickej aktivity. Oblečte si pohodlné tepláky a vyberte na prechádzku prírodou alebo po parku. Prospeje vám nielen chôdza, ale aj čerstvý vzduch.

Ochuťte si jedlo s korením, ktoré stimuluje trávenie

Korenie ako zázvorový prášok, kurkuma, kmín, koriander a ajwan nielenže zvyšujú trávenie, ale tiež pomáhajú vyplavovať toxíny z tela a zlepšujú vstrebávanie živín. Ťažko stráviteľné jedlá, ako je šošovica, by preto mali byť vždy varené s týmito koreninami, aby sa zabránilo nepríjemným pocitom a plynom.

Na nič nezabudnite a určite zlepšenie trávenia pocítite.

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*