5 spôsobov, ako zlepšiť vaše trávenie a zabudnúť na bolesti brucha i trápenie

18. augusta 2020

Trávenie je hlavným ukazovateľom a rozhodujúcim faktorom dobrého zdravia. Keď pracuje efektívne, vaše telo úplne strávi, vstrebáva a asimiluje všetko jedlo, ktoré konzumujete, a tiež sa pravidelne zbavuje odpadu. Nedokonalé trávenie, naopak, znamená tvorbu látky, ktorá sa nakoniec premení na jed a nie je ľahké ju z tela vylúčiť.

Tu je niekoľko jednoduchých výživových rád, ako zabudnúť na nepríjemné zlé trávenie.

Každé ráno vypite pohár vlažnej vody zmiešanej s kvapkou citrónovej šťavy

K tomuto nápoju môžete pridať med alebo hnedý cukor. Citrónová šťava pôsobí ako čistička a ničí množstvo toxínov, ktoré sú odpadovými produktmi chybne spracovaných potravín v tráviacom trakte. Ak citrón moc nemusíte, čistou vodou svojmu telu určite neuškodíte. Naopak, svoje telo a tráviaci systém ňou veľmi dobre naštartujete.

Nezabudnite na podporu pečene

Pri trávení zohráva veľmi dôležitú úlohu aj naša pečeň. Je najväčšou žľazou v tele, ktorá pomáha tráviacemu systému normálne a bez problémov fungovať, hrá obrovskú úlohu pri udržiavaní metabolizmu a neutralizuje toxíny. Samozrejme, aj napriek svoje dokonalej schopnosti regenerácie, je potrebné občas myslieť aj na dostatočnú podporu pečene, aby sme sa vyrovnali s akýmkoľvek problémom, ktorý nevhodná strava spôsobí.

Doprajte tráviacemu systému odpočinok

Minimalizujte počet občerstvenia medzi jedlami, pretože váš tráviaci systém potrebuje aj odpočinok a zotavenie, aby mohol účinne fungovať počas jedla aj po ňom. Ak máte hlad, medzi jedlami, si dajte čerstvé ovocie alebo zeleninu.

Donúťte sa k pohybu

Aby ste svoj tráviaci systém podporili a správne rozhýbali, mali by ste mať viac fyzickej aktivity. Oblečte si pohodlné tepláky a vyberte na prechádzku prírodou alebo po parku. Prospeje vám nielen chôdza, ale aj čerstvý vzduch.

Ochuťte si jedlo s korením, ktoré stimuluje trávenie

Korenie ako zázvorový prášok, kurkuma, kmín, koriander a ajwan nielenže zvyšujú trávenie, ale tiež pomáhajú vyplavovať toxíny z tela a zlepšujú vstrebávanie živín. Ťažko stráviteľné jedlá, ako je šošovica, by preto mali byť vždy varené s týmito koreninami, aby sa zabránilo nepríjemným pocitom a plynom.

Na nič nezabudnite a určite zlepšenie trávenia pocítite.

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*