Zmeškali ste polovicu filmu? 5 tipov, ako sa vyhnúť zaspávaniu pri televízii

12. februára 2022

Práve ste našli ten správny seriál alebo film podľa vlastného výberu a zaspali ste? Nemusí to tak byť, pretože jednoduchými trikmi môžete proti únave na sedačke bojovať.

Či už ide o totálny relax alebo úplné vyčerpanie, pri televízii pravidelne zaspáva veľa ľudí. To nielenže výrazne znižuje kvalitu spánku, ale často obťažuje aj našich blížnych.

V tomto článku vám dávame niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu vyhnúť sa zaspávaniu pred blikajúcim televízorom a využiť ponuku kvalitného satelitného prijímača naplno.

Zabudnite na pohodlie

Čím je atmosféra útulnejšia, tým väčšie je riziko, že pri televízii zaspíte. Ak ste v teple zabalení do deky a pohodlne sedíte alebo dokonca ležíte, celé vaše telo sa uvoľní a upokojí – ideálny predpoklad na zaspávanie. Originálny dizajnový nábytok však nemusí byť len o pohodlí.

Ak sa vám ťažko sedí rovno na pohovke, môžete skúsiť použiť loptu na cvičenie – nezaspíte na nej.

Pohrajte sa s osvetlením

Tlmené svetlo je absolútnou nevyhnutnosťou pre dokonalý televízny zážitok. Tma však spôsobuje odmietnutie melatonínu. Spánkový hormón v tele spôsobuje únavu a pomalé zaspávanie. Ak si chcete pozrieť celý dobrý film až do konca, nabudúce nechajte svetlo zapnuté. Pôžitok z novej satelitnej techniky budete mať potom omnoho väčší.

Nepodceňujte vetranie

Aj čerstvý vzduch pomáha proti veľkej únave. Ak sa koncentrácia oxidu uhličitého v miestnosti zvýši, vzduch nielen zatuchne, ale sa stane sa pre telo väčšou záťažovou skúškou.

Keď hladina kyslíka klesne, telo sa musí viac snažiť, aby fungovalo naplno. V dôsledku toho sme unavení. Využite preto reklamné sekcie v televízii na pravidelné prestávky a vetranie priestoru a uvidíte, že únava vás tak ľahko neskolí.

Hýbte sa

Trocha aktivity nikdy nezaškodí. Okrem zahnania hladu môžete reklamné prestávky využiť aj na nejakú akciu, ktorá rozhýbe vaše telo.

Jednoduché cviky ako brušáky, drepy a výpady sa dajú ľahko robiť aj pred televíziou. A to najlepšie na tom je, že konečne robíte niečo aj pre svoju kondíciu.

Skúste kofeín

Káva robí zázraky nielen ráno, ale dokáže nakopnúť aj večer. Obzvlášť účinné môže byť espresso s mliekom, pretože tuk v mlieku pomáha kofeín v tele udržať dlhšie. Oddialiť únavu môžu aj studené nápoje, pozor pritom na hrdlo.

Uvidíte, že vďaka týmto trikom bude sledovanie televízie oveľa príjemnejšie.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*