Viete aký je skutočný dôvod prečo je marihuana zakázaná ?

22. januára 2018

Podpora legalizácie marihuany na celom svete naďalej narastá a o legalizáciu majú záujem hlavne ľudia, ktorý žijú v krajinách, kde je nelegálna. Na tému marihuana sme dostali už veľa odpovedí, ale zostava tu jedna zaujímavá otázka, na ktorú sa moc nepýta. „Prečo bola vlastne marihuana zakázaná? Odpoveď Vás zaručene prekvapí, pretože pravý dôvod určite nebude taký, aký si myslíte. Odpoveď je úplne šokujúce a znie takto:“ Len tak „.

Prečo?

No dobre, len tak nie, ale dôvod je naozaj nezmyselný. V roku 1929 sa stal Harry Anslinger riaditeľom vládneho oddelenia známeho ako oddelenie zákazov. Ako sa ale ukázalo, funkčnosť tohto oddelenia bola katastrofálna, a tak malo byť pôvodne zrušené. Harry potreboval nájsť spôsob, ako udržať svoje oddelenie nažive. Alkohol zakázať nemohol a tak obrátil oči inam – na konope. Konope bolo údajne nebezpečné a vďaka nemu sa ľudia menili v šialenej zločinca. Marihuana údajne premieňala ľudí na zlá zvieratá. A tak hľadal nejaký dôvod, aby mohol vyhlásiť, že je nebezpečná a následne ju mohol zakázať. Ten rok, chlapec menom Victor Licata, zabil svoju rodinu sekerou. Harry vyhlásil, že to mladík urobil pod vplyvom marihuany a následne dosiahol to, po čom túžil.

Doktor jeho myšlienku podporil bez jediného dôkazu

Aby ale marihuanu mohol zakázať, potreboval lekárske vyhlásenie o tom, že je naozaj škodlivá. A tak kontaktoval 30 popredných lekárov, ktorí mali jeho bláznivý nápad podporiť. 29 z nich s jeho nápadom nesúhlasila. Bohužiaľ, posledný lekár na jeho nápad kývol a tak vyhlásil, že marihuana je naozaj zdraviu nebezpečná a preto by mala byť nelegálne. A tak Spojené štáty marihuanu zakázali. Následne sa pripojilo Mexiko a pokračovalo to ďalšími štátmi.

Bola vražda pod vplyvom marihuany len výmyslom?

Veľa doktorov vedeli, že marihuana nie je v skutočnosti vôbec nebezpečná, ale bohužiaľ sa svojím tvrdením nemohli nič robiť. O niekoľko rokov neskôr sa pár doktorov pozrelo podrobne na psychiatrickej spisy Vicora Licata a hádajte čo. Neexistoval žiadny dôkaz o tom, že by niekedy užil konope. Namiesto toho bola v jeho rodine dlhá história duševných ochorení a psychických problémov.

Marihuana je bezpečná a navyše lieči rakovinu

Lekárske i vedecké dôkazy naznačujú, že konope je oveľa bezpečnejšie ako alkohol. Veď v dnešnej dobe veľa popredných lekárov odporúča marihuanu a dokonca vyhlasuje, že dokáže liečiť rakovinu. Alkohol zabije ročne v USA 40 000 ľudí. A marihuana? Všetci vieme, že nikoho. No dobre, čas na trochu vtipnú vsuvku – Marihuana má na svojom konte jedno jediné úmrtie, keď jednému mužovi spadol na hlavu balík konope a zlomil mu väz. Každopádne my sme toho názoru, že by sme mali prestať spomínať na Victora Licata, zabudnúť na to, že by za jeho správanie mohla marihuana a urobiť si čas na to, aby sme začali počúvať vede.

Zdroj:pinterest

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*