Viete aký je rozdiel medzi BB a CC krémom ? Nájdite ten, ktorý sa vám hodí najviac

19. januára 2018

BB, CC a DD krémy sú jedným z najviac trendy kozmetických prípravkov súčasnosti. Čo sa skrýva pod ich skratkami v názve a na čo sú dobré? Prečítajte si náš prehľad a nájdite svoj ideálny abecedný krém!

Na čo sú tieto krémy dobré?

Hlavnou výhodou je ich multifunkčnosť. Môžete ich používať iba ako hydratačné krémy, ale zároveň rovnako dobre fungujú ako podkladové bázy či ako make-up s nižším krytím.

BB krémy (Blemish Balm)

BB krémy sľubujú, vďaka zložkám ako je kyselina hyalurónová, hydratáciu, zjednotenie tónu, zjemnenie povrchu a prežiarenie pleti. Najnovšie BB krémy tiež obsahujú zložky bojujúce proti starnutiu pleti a veľa z nich tiež obsahuje SPF, ktoré pleť chráni proti UV žiareniu.

Keďže BB krémy zo všetkých  krémov poskytujú najmenšie krytie, ideálne sú predovšetkým pre mladšie ženy s bezchybnou pleťou.

CC krémy (Colour Correction)

Ako už názov sľubuje, jedným z hlavných účinkov CC krému je farebné zjednotenie pleti. Navyše veľa z nich obsahuje vitamíny C a E, ktoré zlepšujú kvalitu pleti a bojujú proti akné. Rovnako ako BB krém aj CC krém obsahuje SPF a pleť hydratuje, ale je na pleti je oveľa ľahší.

Vďaka svojim účinkom zakryje akné, tmavé škvrny či začervenané miesta a pleť celkovo rozžiari a oživí. CC krém je teda ideálny ako pre teenagerov, tak pre staršie ročníky.

DD krémy (Do-all)

DD krém v sebe obsahuje účinky BB krému aj CC krému a vytvára tým jeden super účinný krém. Ten je predovšetkým zameraný na boj so starnutím pleti, zmenšuje vrásky a pleť farebne zjednocuje.

Ak sa rozhodnete si DD krém zaobstarať, pamätajte na to, že jeho účinky sa dostavia časom po každodennom používaní.

Zdroj:pinterest

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*