K dispozícii je obrovské množstvo cvičení a zostáv. Ale možno jeden z najúčinnejších – „5 tibetských perál“, čo sú starobylé techniky tibetských mníchov, budú nielen precvičovať všetky svaly, ale tiež pomôžu normalizovať fungovanie tela.

Už sme vyskúšali tieto cvičenia a uistili sa, že sú naozaj jednoduché a nie sú časovo náročné.

Tibetské cvičenie

1.Postavte sa rovno, paže do strán na úrovni ramien. Držíme je rovnobežne s podlahou celé cvičenie.

Začneme sa otáčať v smere hodinových ručičiek okolo svojej osi, kým nebudeme cítiť trochu závrat. Pre začiatok sa budeme pohybovať medzi 3 a 6 otáčkami.

2.Ľahnite si na chrbát, ruky po podlahe. Maximálny výdych.

Na podložke, s hlbokým nádychom zdvihneme hlavu a nohy, dávajte pozor, aby ste zdvihli z podlahy ramená a boky a pokrčte kolená. Potom sa pomaly vráťte s výdychom do východiskovej polohy.

  1. Kľaknite si na kolená, chodidlá paralelne vedľa seba. Kolená by mala byť na šírku panvy. Paže pozdĺž tela, dlane položené na zadnej strane stehien. Nakloňte hlavu dopredu, brada sa dotýka hrudníka. Maximálny výdych.

Hlboko a pomaly dýchajte a zároveň presuňte hlavu dozadu a pretiahnite. Ak je to vo vašich silách, skúste sa oprieť rukami v bok. Pomaly sa vráťte do východiskovej pozície.

4.Sedíte na podlahe, narovnajte nohy a chrbát. Chodidlá by mala byť na šírku ramien, dlane položené na podlahe tak, že prsty sú umiestnené paralelne k telu. Vydýchnite a predkloňte hlavu k hrudi.

Pri nádychu (dýchajte rovnakým spôsobom ako v predchádzajúcich cvičeniach) zakloňte hlavu dozadu čo najviac a zdvihnite sa do pozície stoličky. Musíte byť vo vodorovnej polohe, spočívajúci na rovných horných a dolných končatinách v pravom uhle. Snažíme sa po dobu niekoľkých sekúnd, aby sa zaťal všetky svaly a vydržíme v tejto polohe, potom sa vrátime s výdychom späť do sedu.

5.Oprieme sa o ruky. Ruky a nohy máme o niečo širšie ako je šírka ramien. Kolená sa nedotýkajú podlahy. Zakloníme hlavu a vydýchneme.

Pri inhalácii zdvíhame panvu a telo vytvára uhol. Hlavu pritlačíme na hruď. Snažíme sa, aby sa nohy držali rovno, chrbát a ruky by mali byť na rovnakej úrovni. Potom vydýchnite a vráťte sa späť na prvú pozíciu. Nadýchnite sa v tejto polohe rovnako ako v ostatných, ale bude nejaký čas trvať, než si dokážete zvyknúť na nádych keď sa preťahuje telo a vydýchnuť pri uvoľnení.

 

VŠEOBECNÉ PRAVIDLÁ

Dôležité pri cvičení – pravidelnosť. Vykonávame túto sadu 1 krát za deň. Ak chceme dosiahnuť maximálneho účinku, zvýšime počet opakovaní cvičení v rámci schémy:

Najlepší čas na vykonanie – v dopoludňajších hodinách až do poludnia, na lačný žalúdok.

Nepreťažujte sa a nevystavujte sa veľkej únave. Ak je cvičenie moc ťažké, vráťte sa späť do menšieho počtu opakovaní, než si zvyknete.

Sledujeme dych. Nadýchnite sa nosom a vydýchnite ústami.

S veľkým počtom opakovaní robte pauzy medzi cvičeniami – stojte rovno, dajte ruky v pas a urobte niekoľko tichých hlbokých nádychov.

Po vykonaní zostavy je lepšie dať si pauzu, relaxovať.

Zdroj:pinterest

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *