Takto vyzeráte staršie. Chyby pri líčení , ktorých sa dopúšťate.

9. októbra 2017

Možno ste si doteraz mysleli, že váš spôsob líčenia je správny, no pravdou je, že vám pridáva roky naviac. Vedeli ste o tom, že spôsob vášho líčenia môže výrazne ovplyvniť váš výzor?

Make-up môže posilniť naše sebavedomie tým, že zvýrazníme najkrajšie črty tváre. Určite ste si všimli aj vy, že niekedy vás môže sila make-upu zmeniť na staršiu dámu. Aby sme vám pomohli vyhnúť sa chybám, máme pre vás zoznam 10 najčastejších chýb, ktoré pridávajú roky navyše.

 

Príliš veľa korektoru

Slovenská nadácia srdca, platforma „MOST – Spolu chránime Vaše srdcia, varuje pred obezitou: Výrazne skracuje život a dokázateľne zvyšuje úmrtnosť.

BRATISLAVA 19. septembra 2018 (WBN/PR) - Vysoký krvný tlak, diabetes,  zvýšený cholesterol - všetky tieto ochorenia úzko súvisia s obezitou....

V snahe vytvoriť perfektný matný efekt, mnohé robia tú istú chybu. A tou je, že použijú veľa korektoru. Takto však zvýrazníte svoje vrásky a budete vyzerať staršie. Aby ste sa tomuto neželanému efektu vyhli, top vizážisti odporúčajú používať redší make-up, ktorý tvár rozjasní a rozžiari.

jednotka

 

Príliš veľa špirály na spodných mihalniciach

Použitie špirály na dolné mihalnice je skvelý nápad, pretože tento spôsob zvýrazní oči. Na druhej strane, príliš veľa špirály spôsobuje zviditeľnenie vrások okolo očí.

dvojka

 

Výber nesprávneho odtieňa rúžu

Niet pochýb o tom, že rúž robí zázraky. Túto sezónu sa nebojte experimentovať s bohatými a sýtymi farbami. Ale nezabudnite, že ak máte prirodzene úzke pery, mali ste sa vyhnúť používaniu tmavého odtieňa rúžu. Tmavé farby vám vaše pery zbytočne zúžia, a to asi nechcete.

trojka

 

Použitie tmavých tieňov

Dávajte si pozor na to, aby ste tmavé tiene neaplikovali na celé očné viečko. Takto budete vyzerať oveľa prísnejšie a staršie. Tmavšie tiene by ste mali nanášať na vonkajší kútik oka.

štvorka

Výrazná spodná očná linka

Tmavá očná linka vo vnútri spodného viečka – to nie je dobré riešenie. Vaše oči budú vyzerať úzke. Ak chcete zvýrazniť oči, radšej aplikujte linku pod mihalnice, to spôsobí optické zväčšenie očí.

päťka

 

Lícne kosti na vašej tvári

Rozlúčte sa s tmavými farbami! Je na čase obrátiť pozornosť na svetlejšie farby, akými sú ružové alebo broskyňové. Zvýraznenie lícnych kostí je dobrý nápad. Mali by ste však prispôsobovať zmeny vašej kože aj samotnému líčeniu. Aplikovanie mäkkých a prírodných tónov zaručí, že vaša tvár bude vyzerať mladšie a sviežo.

šestka

 

Príliš výrazné obočie

Používanie príliš tmavej farby na obočie spôsobuje to, že vyzeráte opotrebovane, či zanedbane. Rozumnejšie je preto vybrať si svetlejší odtieň ako je vaša prirodzená farba obočia.

sedmička

Zanedbanie korektoru

Tmavé kruhy pod očami predstavuje u mnohých žien veľký problém. Čím sme staršie, tým sú kruhy zreteľnejšie. Používanie korektoru môže tento problém vyriešiť, alebo ho zhoršiť. Snažte sa na tomto mieste naniesť korektor v tenkej vrstve.

osmička

 

Príliš veľa kontúrovacej ceruzky na pery

Používanie ceruzky na pery je hlavnou zásadou pre úspešný make-up. To umožňuje, že pery vyzerajú ešte príťažlivejšie. Ale musíte byť veľmi opatrné v snahe zväčšovať si pery, pretože môžete prekročiť hranice prirodzenosti. Vždy by ste preto mali začať v strede pier – v opačnom prípade riskujete, že skončíte s „fúzikmi“.

devinka

Príliš veľa púdru

Púder je vhodný na korekciu všetkých možných kožných defektov –ale to len v prípade, že sa používa striedmo. Ak sa používa veľmi veľkoryso, nastáva problém. Hrubá vrstva púdru zapríčiňuje zvýraznenie vrások okolo očí a suchú pleť.

desina

 

 

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*