Krásy slovenskej prírody zhrnuté do troch minút

9. októbra 2017

Slovensko je krajina, ktorá svojou krásou láka ročne tisícky turistov. Neporušená panenská príroda karpatských pohorí v centre Európy ponúka nezabudnuteľné scenérie jedinečných prírodných úkazov, chránených oblastí aj majestátnych štítov našich veľhôr.

Túto rozprávkovú atmosféru dopĺňajú zurčiace potôčiky, divoká zver a jedinečný pokoj. Ani človek svojimi zásahmi nenarúša harmóniu, ktorá na návštevníkov čaká pri prechádzkach našou prírodou. Typické slovenské chalúpky, alebo ak chcete – drevenice, sú ako vystrihnuté z príbehov o Jánošíkovi a jeho družine. Okrem nich nás však fascinuje aj jedinečný obranný systém hradov a zámkov, ktorý sa ťahá pozdĺž celého Slovenska.

Veľa z nás hľadá nádheru a zaujímavé pamiatky v cudzích krajinách aj napriek tomu, že nepoznáme všetky v našej vlastnej domovine. A že máme byť na čo hrdí! To vám dokáže aj nasledujúce video od fotografa Tomáša Hulíka.

Historický kalendár: Vznik Simpsonovcov či prvej slovenskej vlády. Čím je slávny 12. december?

Dnes ma meniny Otília. Čo sa udialo 12.12. vo svete či na Slovensku, na to sa pozrieme v historickom kalendári. Udalosti: 1901 – Talianovi Guglielmo ...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*