Stavba domu: kedy je na to ideálny čas?

4. januára 2022

Stavba domu bmb s.r.o

Spomedzi všetkých ročných období je pravdepodobne jar najoptimálnejšie obdobie na začatie výstavby rodinného domu. Ide hlavne o vhodné podmienky, ktorú táto časť roka spĺňa. Ak počasie umožňuje realizáciu od základov, stavba domu sa v podstate môže uskutočniť počas celého roka. Poďme sa lepšie pozrieť a preskúmať dôvody, kedy by ste mali zvážiť zahájenie výstavby. 

Výstavba rodinného domu: Ideálne počasie

Ak sa rozhodnete najať si stavebnú firmu pre realizáciu svojho domu, mali by ste to urobiť počas suchého a chladného počasia – týmito vlastnosťami disponuje jar. Takéto podmienky dovolia odborným stavbárom vystavať základy a exteriér domu skôr, ako sa počasie príliš oteplí. Stavebná firma sa tak môže sústrediť na dokončenie interiérových prvkoch počas horúcich letných mesiacov.

Myslite na všetky premenné. Spolupráca s profesionálmi síce ušetrí veľké množstvo času, no proti vonkajším vplyvom prírody (napríklad búrke) sa nedá vždy bojovať. Začiatok stavebných prác znamená, že dom bude dokončený v kratšom čase a efektívnejším spôsobom. Významným bonusom je aj zníženie nákladov. Cez leto dopyt po dodávkach stúpa, čo sa môže odraziť na výslednej sume domu. Ak s prácami začnete na jar, vystihnete ideálne obdobie, kedy sa náklady ešte nezačínajú náhle zvyšovať.

Stavebná firma zvládne plánovanie za Vás

Aj keď začiatok výstavby určíte na jar, prenajatie stavebnej firmy by ste mali riešiť už počas zimných mesiacov. Spoločnosť, zaoberajúca sa projektovaním a výstavbou tak bude mať dostatok času na prípravu rôznych fáz domu, jeho detailný návrh a konzultáciu ohľadne prípadných zmien. Technický dozor a ďalší špecialisti medzitým zabezpečia plány, so súladom s technickými normami a vyriešia potrebnú dokumentáciu, aby stavba domu bola dokončená v stanovenom termíne.

jacuzzi pre rodinu
Kedy ste si naposledy poriadne oddýchli?

Oddych. Relax. Odpočinok. Tie slová poznáme všetci, a napriek tomu majú pre každého iný význam. Niekto rád oddychuje aktívnym športovaním, ďalší sa zrelaxuje pri dobrej masáži, inému vyhovuje ako...

S nadchádzajúcou jarou sa tak môže plán na papieri postupne realizovať do hmatateľnej podoby. S precíznou prípravou profesionálov sa redukuje riziko omeškania a staviteľ sa môže zamerať na špeciálne požiadavky, na ktorých ste sa vo fáze navrhovania dohodli. Na podobnom princípe fungujú aj rodinné domy na kľúč, kedy všetky detaily doladíte za prítomnosti odborníkov a o zvyšok sa už postará samotná stavebná firma a príslušný technický dozor. Ide o kvalitné remeselné služby spĺňajúce všetky individuálne preferencie.

Stavba domu, ktorú sprevádza komplikovaný projekt si vyžaduje oko odborníka. Jeho dokončenie niekedy môže trvať dlhšie a preto je dôležité začať stavať v predstihu. Jarné ročné obdobie umožňuje stavbárom naplno využiť vonkajšie prírodné podmienky, aby stihli splniť čo možno najviac konštrukčných zadaní. Leto na druhú stranu poskytuje priestor na harmonogram ďalších nemenej dôležitých prác, aby vízia domova, či rodinné domy na kľúč boli dotiahnuté do najmenších detailov.

Výstavba domu: Ako je to s jeseňou?

Ak sa rozhodnete pre začatie výstavby domu na jeseň, nemusíte mať obavy. Aj toto ročné obdobie so sebou prináša „staviteľské benefity“. Jeseň poskytuje vhodnú pôdu ktorá je:

·        Mäkká

·        Chladná

·        Suchá

Ide o vynikajúce podmienky na stavbu domov, pretože do zeme sa oveľa ľahšie kope. Stavitelia môžu relatívne rýchlo postupovať vo formovaní základov domu. Aj jesenné teploty disponujú dobrými vlastnosťami. Chlad zabráni vzniku blata a špiny, ktoré by mohli zničiť dvor, alebo preniknúť do domu. Navyše jesenné mrazy nie sú až také silné, aby zabránili celodenným prácam na dome.

„Mimosezónna“ jeseň tiež otvára dvere k úsporám za náklady. Ceny klesajú a prístup k materiálom je jednoduchší. Pokiaľ uzavriete zmluvu so stavebnou firmou v tomto období, do nového domova sa podľa hrubých výpočtov dostanete v najideálnejšom čase – počas leta. Sťahovanie osobných vecí do nového domova tak bude prebiehať s nádychom komfortu.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*