Prečo si naplánovať a vybrať dovolenku v horách?

3. januára 2022

Dovolenka na horách, zimná aj letná, vám určite prinesie veľa nezabudnuteľných dojmov a emócií. Napriek tomu, rovnako ako akýkoľvek druh rekreácie, má určité nevýhody, ktoré však nedokážu zatieniť radosti rozjímania o prírodných krásach a outdoorových aktivitách.

A možno práve teraz je vhodný čas, naplánovať si tú najbližšiu, na ktorej sa zabavíte rovnako dobre ako v niekoľko kilometrov vzdialenej exotike. Zoberte si so sebou kvalitné nočné videnie a pôžitok z relaxácie a pozorovania prírody budete mať za každých podmienok.

Výhody relaxácie v horách je ale omnoho viac a my si o nich teraz niečo povieme.

Estetické potešenie

Na horách na vás čakajú krásne výhľady: zhora – na horské údolia a vodné lúky a zdola – na vrcholky hôr a prechody, ktoré sú v hmle zasnežené alebo zelené. Úžasné horské jazerá s krištáľovo čistou vodou, horskými cestičkami a strmými kopcami, nádhernými kvetmi na zelených lúkach. Skutočný obdiv k prírodnej kráse vás povznesie nielen na tele, ale aj na duši.

Absolútna harmónia s matkou prírodou

V horách je človek vždy v harmónii. Máte toľko úžasných príležitostí – chodiť naboso na lúke alebo po mäkkom lesnom machu, či v zime prechádzať zasneženým panenským lesom a užívať si mrazivé vzory na konároch. Odpočinok v lone prírody má priaznivý vplyv na fyzické aj duševné zdravie človeka. Obnovuje telo, dušu a všetky vaše myšlienky.

Ak sa do jej lona vyberiete aj pre pozorovanie divej zveri, vezmite si zo sebou multifunkčnú termovíziu.

Čistý horský vzduch je jednou z hlavných výhod horských dovoleniek

Okamžite sa budete cítiť lepšie, nehovoriac o tom, že vaše líca budú určite zdobené zdravým prírodným začervenaním. Okrem toho, na čistom čerstvom vzduchu je vaša chuť do jedla lepšia. Prekrví sa vám mozog a získate viac energie a pozitívnej mysle.

Zaplňte veľké gumové vaničky do kufra auta potrebným vybavením a vydajte sa na spoznávanie prírodných krás, ktorých je v našom okolí naozaj veľa.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*