Pozitívna energia vo vašej domácnosti pomocou Feng Shui. Žite v harmónií a dosiahnite rovnováhu

1. februára 2018

Základným princípom učenia Feng Shui je žiť v harmónii s našim životným prostredím. Jeho cieľom je dosiahnuť rovnováhu v životnom i pracovnom priestore a čo najviac zvýšiť využitie potenciálu vo všetkých oblastiach života.

Keď by sme doslova preložili Feng Shui, znamenalo by to „vietor a voda“. Vietor energiu rozptyľuje, kde už voda ju naopak udržuje. Nerovnováha medzi týmito dvoma živlami sa vždy prejaví.

Domov je odrazom jeho obyvateľov. Ak v ňom nejaká časť chýba, je zanedbávaná alebo má negatívnu energiu, vždy sa to odrazí v živote tých, ktorí tam bývajú. Ak sa chcete pokúsiť vytvoriť šťastný a zdravý domov, máme pre vás pár zaujímavých tipov, ako zvelebiť každú miestnosť alebo priestor vo vašom byte.

Udržujte vchodové dvere v perfektnom stave

Vaše vchodové predstavujú bohatstvo, a preto by mali byť v dokonalom stave. Ak nimi túžite pritiahnuť do domu čo najviac energie, umiestnite vedľa nich krásnu kvetinu, prípadne krík, a nechajte ich dobre osvetlené.

Upracte chodbu

Vaše chodba, predsieň  reprezentuje možnosti. Uistite sa, že je uprataná, aby v nej mohla energie krásne prúdiť. Umiestnite kabáty a topánky do uzavretých skríň a botníkov, inak by tam energia mohla stáť. Ak z nej chcete vyťažiť čo najviac benefitov, umiestnite do chodby zrkadlo a čerstvé kvety, vďaka ktorým okamžite narastá energie priestoru.

Nedávajte proti sebe drez a sporák

Kuchyňa je životne dôležitým priestorom, pretože jej energia predstavuje pre obyvateľov výživu a harmóniu vo vzťahoch. Uistite sa, že nemáte proti sebe drez a varnú dosku, pretože by to stavalo elementy vodu a oheň do opozície.

Varná doska by nemala byť naproti drezu, ani pod oknom a ideálne tiež nie priamo proti dverám.

V kuchyni sú tiež veľmi dôležité farby. Vyvarujte sa nadmernému využitie červenej a čiernej, pretože by to – rovnako ako drez a sporák proti sebe – mohlo spôsobiť buď požiar, alebo vykúrenie.

Veľkú úlohu z hľadiska výživy hrá aj umiestnenie varnej dosky. Nemala by byť pod oknom, priamo oproti dverám do kuchyne alebo vchodovým dverám.

Premyslite rozmiestnenie nábytku v obývacej izbe

Uistite sa, že nábytok v obývacej izbe je úmerný priestoru. Neblokujte ním žiadne dvere a hlavné pohovku alebo gauč umiestnite k stene, aby poskytla obyvateľom dostatočnú oporu. Ak chcete aktivovať energiu hojnosti a bohatstva, dajte do rohu miestnosti lampu (optimálne diagonálne oproti dverám).

Využite v jedálni odraz zrkadla

Jedáleň alebo stôl sú vo Feng Shui dôležitým faktorom, pretože poskytujú priestor, kde sa môžete sústrediť na to, čo jete. V tomto čínskom učení sa miesto, kde sa jej, vzťahuje na slezinu, ktorá je spájaná s elementom Zeme. V tradičnej čínskej medicíne má práve Zeme na starosť trávenie.

Ak chcete v tomto priestore optimalizovať energiu, umiestnite na stenu zrkadlo, aby odrážalo jedálenský stôl, a položte na stôl kvetiny.

Majte spálňu „v neutráli“

Ak chcete povzbudiť pokojný spánok, musia byť spálne v ľahko neutrálnych farbách a postele by mali mať čelnú dosku, ktorú sa umiestnia k stene. V ideálnom prípade by nemalo byť lôžko v jednej línii s dverami spálne.

Po oboch stranách postele dajte nočné stolíky, aby ste tým poskytli lôžku oporu. Pre povzbudenie romantické energie položte na nočné stolíky pekné lampy a sviečky s príjemne nevtieravou vôňou.

Nenechávajte odklopenú záchodovú dosku

Vždy zatvárajte do kúpeľne a na toaletu dvere a udržujte tieto miestnosti naozaj čisté. Nezabúdajte ani priklopiť záchodovú dosku, aby vám neuniklo bohatstvo.

Môžete si to tam tiež vyzdobiť nejakými rastlinami, ideálne vodnými, ktoré spomalí tok hojnosti prúdiaci od vás preč.

Zdroj:pinterest

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*