Požičovňa stavebných strojov CAT

Máloktorá firma má k dispozícii dostatok finančných prostriedkov, aby obstarávala veľké stavebné stroje takpovediac v hotovosti. Cena nového bagra, dozéra či nakladača sa totiž môže vyšplhať na úroveň desiatok či stoviek tisícov eur. Takéto náklady priškrtia firemný cash flow a zabrzdia prípadné ďalšie investície na niekoľko rokov. Aj tento problém však má niekoľko riešení, prečítajte si, ktoré to sú.

Nové stavebné stroje aj na splátky

Prvou možnosťou je kúpa nového stroja prostredníctvom financovania na leasing. Takto si môžete dovoliť nové stavebné stroje s vysokou výkonnosťou, dlhou životnosťou a najmodernejšími funkciami. Tie môžu nielen zlepšiť komfort obsluhy stroja, ale tiež zvýšiť produktivitu a znížiť náklady na prevádzku a údržbu.

Existujú dva druhy leasingov – operatívny (platíte mesačné platby, o údržbu sa stará firma, stroj sa nestáva majetkom vašej firmy) a finančný (stroj sa stáva majetkom vašej firmy, vediete ho v účtovníctve s odpismi, o údržbu sa staráte vy). Nevýhodou leasingov je, že celkový objem platieb po dobu platnosti zmluvy výrazne presiahne cenu stroja, časť sumy si totiž ponecháva leasingová spoločnosť ako svoj zisk.

Použité stroje sa nevyrovnajú novým. Alebo áno?

Použité stroje nie sú vybavené najmodernejšími funkciami, aké nájdete v nových strojoch a nemusíte s nimi dosiahnuť takú vysokú produktivitu ani také nízke náklady na prevádzku. Ich veľkou výhodou je však nízka cena, ktorá dosahuje zlomok ceny nového stroja, preto po nich siaha čoraz viac firiem.

Je pravda, že technický stav použitého stroja nemusí byť dokonalý a investície doň môžete po kúpe počítať na tisícky eur. Zlé skúsenosti majú predovšetkým firmy, ktoré ich nakupujú cez inzerciu. Použité stroje však nájdete aj v ponuke renomovaných predajcov a distribútorov stavebných strojov. Niektorí na ne ponúkajú dokonca záruku v trvaní pol roka či rok. V takom prípade máte istotu, že sú plne servisované a môžete ich okamžite zapriahnuť do práce.

Požičovňa stavebných strojov vám dodá flexibilitu

Alternatívou ku kúpe je požičovňa stavebných strojov, no mnohé firmy ju stále neberú ako plnohodnotnú alternatívu ku kúpe. Moderné požičovne však ponúkajú nielen krátkodobé, ale aj dlhodobé prenájmy s výhodnými finančnými podmienkami. Okrem toho poskytujú aj doplnkové služby, ktoré vám ušetria množstvo času. Stavebné stroje vám prostredníctvom online obhliadky predvedú v akcii na diaľku cez internet, privezú na miesto práce a poskytnú pravidelnú údržbu. Samozrejmosťou je aj zaškolenie obsluhy a niektoré poskytujú prenájom dokonca aj so strojníkom pre prípad, že vhodného pracovníka nemáte práve k dispozícii.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *