Oplotenie od Martinec

Pletivo je pevné, odolné, estetické a cenovo výhodné riešenie oplotenia okolo domu s dlhou životnosťou a jednoduchou montážou. Ktoré je najlepšie?

Riešite dilemu, čím oplotiť stavebný pozemok, rodinný dom, firemný areál či priemyselný park tak, aby oplotenie spĺňalo čo najvyššie kvalitatívne parametre, dobre vyzeralo a nezruinovalo vás finančne? Na výber máte viacero možností.

Drevené ploty sú klasikou, ktorá potrebuje pravidelnú údržbu. Tehlové alebo betónové ploty vydržia roky, no na ich zhotovenie potrebujete značný kapitál. Plastové oplotenie je cenovo výhodné a má pomerne dlhú životnosť, ale mnohí majitelia pozemkov ho považujú za gýč. Kovové ploty sa vyznačujú pevnosťou, ale sú náchylné na vznik korózie a vyžadujú starostlivosť.

Plotové pletivo sa predáva vo viacerých alternatívach, vďaka čomu si z ponuky vyberú aj tí najnáročnejší. Nájdete tu cenovo dostupné, vysoko pevné i dizajnovo zaujímavé pletivá. To sú dôvody, prečo je drvivá väčšina pozemkov oplotená práve pletivom.

Najlepšie oplotenie: 3 druhy, ktoré máte na výber

Jednotlivé druhy pletiva sa vzájomne líšia pevnosťou, odolnosťou, životnosťou, vzhľadom i cenou. Ak vás zaujíma, aké sú medzi nimi základné rozdiely, čítajte ďalej a vyberte si plotové pletivo, ktoré vám najviac vyhovuje.

4-hranné pletivo

Najbežnejším typom pletiva je pozinkované a poplastované 4-hranné pletivo. Klasické 4-hranné pozinkované pletivo má univerzálny vzhľad, ktorý vám je zrejme dôverne známy, a aj schopnosť rozpletať sa. Oceníte skutočnosť, že sa hodí do každého terénu, nakoľko skvelo kopíruje nerovnosti. Hrúbka drôtu je 2 mm a oko je veľké 60 mm. Dostupné je vo výškach od 100 do 200 cm.

Klasické 4-hranné poplastované pletivo máte možnosť zakúpiť si vo viacerých variantoch. Všetky majú kvalitnú dvojitú antikoróznu úpravu. Tá je zárukou životnosti minimálne 15 až 20 rokov, v závislosti od konkrétneho druhu pletiva.

Univerzálne a ekonomicky najvýhodnejšie je pletivo Klasik PVC 6×6 cm. O niečo pevnejšie je Klasik PVC 5×5 cm. Obe tieto pletivá majú drôt hrubý 1,65 mm a hrúbku s poplastovaním 2,5 mm.

Hľadáte 4-hranné pletivo, ktoré vám vydrží celý život? Stavte na Klasik PVC Super s celkovou hrúbkou 2,8 mm (1,8 mm pozinkovaný drôt s minimálnym obsahom 50 g zinku na m2, 1 mm poplastovanie s odolnosťou proti UV) alebo novinku Klasik PVC Silák s hrúbkou neuveriteľných 3,5 mm (2,5 mm pozinkovaný drôt s minimálnym obsahom 50 g zinku na m2, 1 mm poplastovanie odolné voči UV) a veľkosťou oka 53 mm. Vedzte, že na trhu len ťažko nájdete odolnejšie a trvácnejšie  pletivo ako práve toto.

Zvárané pletivá v rolkách

Radi by ste svoj pozemok oplotili dizajnovo zaujímavým, no pevným, odolným a cenovo výhodným pletivom? Dobrou voľbou sú zvárané pletivá v rolkách s 15-ročnou zárukou na vysokokvalitnú povrchovú úpravu, disponujúce atraktívnym dizajnom, zelenou alebo antracitovou farbou, rôznymi hrúbkami a veľkosťami oka i výškami. Aké máte možnosti?

Moderným vyhotovením, estetickosťou i ekonomickou výhodnosťou sa vyznačuje pletivo Plastirol. Výborne poslúži ako oplotenie domu či záhrady i ako nosný prvok pre popínavé rastliny. Horizontálne drôty má zvlnené, vďaka čomu z nich ľahko steká dažďová voda.

Pre pletivo Luxor je typická vyššia pevnosť a odolnosť, ale aj elegantnejší vzhľad. Navyše nemusíte siahnuť len po zelenej farbe ako v prípade pletiva Plastirol, pretože tento variant zváraného pletiva v rolkách sa predáva aj v antracitovej.

Najpevnejším zváraným pletivom je Forte Medium. Ocenia ho, napríklad majitelia veľkých psov.

Zvárané panely

Pre plotové dielce je charakteristický moderný dizajn, veľká pevnosť a odolnosť a jednoduchá montáž. Sú zhotovené buď zo žiarového zinku, alebo v kombinácii pozinkovania a polyesteru, čo je najkvalitnejšia povrchová úprava.

Medzi zváranými panelmi nájdete maximálne pevné, ale aj cenovo výhodné či vzhľadovo atraktívne varianty. Napríklad plotové dielce Fénix sú ekonomicky najvýhodnejšie, zatiaľ čo zvárané panely Delfín disponujú estetickosťou a vysokou pevnosťou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *