Oplatí sa dojazdiť zimné pneumatiky v lete?

26. mája 2021

Opel astra

Blíži sa doba expirácie vašich zimných pneumatík? 

Slovenská legislatíva používanie zimných pneumatík v lete priamo nezakazuje. 

Ak sa rozhodujete sa, či ich nechať „dojazdiť“ cez leto, pokuta vám síce nehrozí, ale miera ohrozenia bezpečnosti je zbytočne vysoká. Aké riziká predstavuje použitie zimných pneumatík v lete?

Zmes použitá na zimné a letné pneumatiky je odlišná a každá z nich zodpovedá požiadavkám a nárokom klimatických podmienok konkrétneho ročného obdobia  v našich klimatických podmienkach.

Záleží aj na Vás ako jazdíte a výber správnych pneumatík v kombinácii s výberom auta na mieru, bude akákoľvek jazda auto dokonalý zážitok.

Aké jazdné vlastnosti auta preferujete

Ak práve uvažujete nad kúpou nového auta, aby ste mohli chodiť na výlety aj počas letných mesiacov, príďte si najprv vyskúšať predvádzacie vozidlá ku nám do MaH. Naše dlhoročné skúsenosti sú tu pre vás. Pneumatiky majú vozidlá šité na mieru ročnému obdobiu, tak ako vozidlo pre Vás, stačí si len vybrať.

Opel Astra

Máte radi dynamickú jazdu, Opel Astra je pre vás tou správnou voľbou. Je dynamickejšia a štíhlejšia.

Astra je navrhnutá tak, aby pokračovala v evolúcii filozofie dizajnu Opel: Sochárske umenie v spojení s nemeckou presnosťou. Atletická, štíhla a modelovaná karoséria zvýrazňuje jej dynamiku a ľahkosť.

Predné svetlomety IntelliLux LED Matrix poskytujú skvelú viditeľnosť bez oslňovania ostatných a automatické nastavovanie. Môžete tak mať bez obáv stále zapnuté diaľkové svetlá. Rôzne režimy a nastavenia prinášajú skvelú viditeľnosť v tme.

Opel Crossland

Opel Crossland, v ktorom sa skĺbil športový charakter a dobrodružný duch.

Vďaka adaptívnym adaptívnym a LED svetlometom bude vaša jazda v zníženej viditeľnosti (napríklad v noci) s Opel Crossland bezpečnejšia a pohodlnejšia. Nemusíte sa báť, že neuvidíte iné vozidlá, alebo že niekto iný neuvidí vás.

Či už jazdíte po trase, ktorú ste prešli stokrát, alebo sa vyberiete preskúmať nové oblasti, systém Navi 5.0 IntelliLink modelu Crossland vás pomocou jednoduchej a intuitívnej podrobnej navigácie dostane ľahko a bezpečne do cieľa.

Opel Mokka

Objavte úplne nový elektrický model Opel Mokka. Aktuálne čisto elektrická verzia modelu Opel Mokka je pilierom zostavy modelov SUV.

Technológia akumulátorov novej generácie poskytuje voľnosť zájsť ďalej – s dojazdom až 322 km – podľa WLTP na jediné nabitie.

Automatické núdzové brzdenie

Systém automatického núdzového brzdenia v modeli Mokka je súčasťou komplexnej súpravy asistenčných funkcií, ku ktorým patrí aj asistent udržiavania vozidla v jazdnom pruhu a systém upozornenia na nežiaduce vybočenie z jazdného pruhu. 

Ľahké synchrónne elektromotory s permanentným magnetom s výkonom 136 k sú dokonale vyvážené a vyladené tak, aby suverénne a svižne zvládli jazdu v úzkych uličkách aj po širokých cestách.

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*