Omán je skvelý na jeseň

Jesenná dovolenka je skvelou príležitosťou na únik od každodenného stresu a objavovanie nových kútov sveta. Ide tiež o skvelú príležitosť predĺžiť si príjemné leto, čomu ale predchádza výber vhodnej exotickej destinácie.

Ktorú z najvhodnejších dostupných možností si vyberiete vy? Omán alebo Hurghadu?

Omán: Krása prírody a kultúry

Dovolenka v Ománe je synonymom pre pôsobivú prírodu a bohatú históriu. Omán je domovom nádherných pohorí, rozľahlých púští a nádherných pláží. Môžete tu navštíviť Wadi Shab, kde si užijete skvelé vodné dobrodružstvá, alebo sa vydať do hory Jebel Akhdar, kde sú skvelé príležitosti na nádherné výhľady.

Omán ako dovolenka

Krajina je bohatá aj na históriu a kultúru, čoho dôkazom sú rôzne historické mestá, ako je napríklad Nizwa. Obdivovať môžete aj starobylé pevnosti a trhy s tradičnými výrobkami. Pre príjemný relax pri mori sú vám k dispozícii nádherné, pokojné a čisté pláže, čo robí z tejto turistami stále viac obľúbenej destinácie ideálne miesto na celoročnú dovolenku.

Hurghada: Raj pre milovníkov potápania a slnka

Dovolenka v slnečnej Hurghade je známa svojimi luxusnými rezortmi, nádhernými koralovými útesmi a teplým slnečným počasím.

Veľmi obľúbenými atrakciami v tejto lokalite je spoznávanie podmorského sveta. Vidieť na vlastné oči farebné koralové útesy a celkovo fascinujúci svet pod morom je na nezaplatenie. Aby bol váš oddych naozaj komfortný, nájdete tu aj množstvo luxusných rezortov, kde je možné dopriať si naozaj špičkový servis a pohodlie.

Na záver asi najväčšou výhodou tejto krajiny je, že v nej máte ideálne podmienky na relax pod holým nebom takmer po celý rok.

Ktorá destinácia je pre vás tou správnou?

Rozhodnutie medzi Ománom a Hurghadou závisí od vášho osobného vkusu a preferencií. Ak hľadáte kombináciu nádherných prírodných scenérií a historických skvostov, vyhovovať vám bude asi viac Omán.

Na druhej strane, Hurghada je dokonalým miestom pre milovníkov potápania a plážových dovoleniek. Avšak, pre naozaj dokonalú dovolenku si nezabudnite do kufra pribaliť svoju obľúbenú instantnú kávu. Okrem lahodnej chuti tak budete mať s týmto nápojom aj viac energie na spoznávanie týchto exotických skvostov.

Zdroj obrázkov:

1. Donaldb/Shutterstock.com

2. Oleg_P/Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *