Život v malom byte môže byť výzvou, no s trochou kreatívneho myslenia a správnymi nápadmi si  môžete vytvoriť funkčný a viacúčelový priestor aj bez veľkej námahy. Stačí sa inšpirovať našimi tipmi a uvidíte, že aj na menšej ploche môže byť život krásny.

Rozkladacie pohovky: Maximálny komfort a flexibilita

Kvalitné rozkladacie pohovky sú prvým výborným riešením pre malé byty. V dennom režime slúžia ako pohodlné sedenie pre vás a vašich hostí, a keď príde čas na spánok, jednoducho ich premeníte na pohodlnú posteľ. Pri výbere rozkladacej pohovky s týmto účelom ale dávajte pozor na rozmery a dizajn, aby sa dokonale hodila do vášho priestoru. Rovnako sa zamerajte aj na vysokú kvalitu.

Zónovanie priestoru

Vytvorenie viacúčelového priestoru začína aj zónovaním. V praxi to znamená, rozdeliť si váš malý byt na funkčné oblasti, ako sú obývacia izba, jedáleň a spálňa. Využiť na oddelenie týchto oblastí môžete napríklad knižnice alebo stojany na rastliny, ktoré zároveň fungujú ako veľmi estetické priečky.

Sektorové spálne

Aj moderné spálne sektorového typu sú výborným riešením pre malé byty. Sú navrhnuté tak, aby optimalizovali priestor a poskytli mu dostatok úložných riešení. Ide napríklad o posteľ s  úložným priestorom pod matracom a skrine, ktoré sú šité na mieru vašim potrebám.

Sklo a svetlá

Použitie sklenených tabúľ a zrkadiel môže tiež opticky zväčšiť váš priestor na bývanie. Sklo je priehľadné a umožňuje prirodzenému svetlu prenikať do celej miestnosti. Navyše, správne umiestnené svetlá dokážu v byte alebo dome vytvoriť rôzne optické zóny a príjemnú atmosféru bez toho, aby ste museli z dôvodu hlučných prác kontaktovať správu bytov Bratislava.

Úložné riešenia

Úložný priestor je kľúčovým prvkom v malých bytoch. Využite preto každý voľný kút a nevyužitý priestor na akékoľvek skladovanie. Nábytok s úložným priestorom, ako sú spomínané postele a skrine, ale aj stoly s policami, vám pomôžu udržiavať veci usporiadané a ušetriť miesto.

Minimalizmus a jednoduchý dizajn

Pri zariaďovaní malého bytu platí aj pravidlo, že menej je viac. Jednoduchý a minimalizovaný dizajn vám teda pomôže udržiavať priestor vzdušný a nepreplnený. Docielite to tak, že si vyberiete na tento účel nábytok a dekorácie s jednoduchými líniami a jasnými farbami.

Zdroj obrázka: PHOTOCREO Michal Bednarek/Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *