Plánujete dovolenku počas letnej sezóny? Hotel Studničky vo Vernári je ideálny pre turistov či fanúšikov relaxu v krásnej prírode všetkých vekových kategórií.

Okolie hotela Studničky ponúka veľké množstvo lákadiel, ktoré ocenia najmä vyznávači turistiky či spoznávania krás Slovenska. Našich návštevníkov poteší blízkosť Slovenského Raja, Dediniek s Palcmanskou Mašou, Dobšinskej ľadovej jaskyne a pod.

Priamo z nášho hotela sa viete napojiť na červenú turistickú cestu smer Kráľová hoľa či spomínaný Slovenský Raj. Výstup na tento krásny vrch Nízkych Tatier trvá približne 6 až 7 hodín, čo ocenia najmä náročnejší turisti. Pre tých rekreačných odporúčame túru na Prednú Hoľu, počas ktorej si za pekného počasia môžete užiť prekrásny výhľad na Vysoké Tatry či celý Spiš. Po spomenutej červenej turistickej ceste sa dostanete smerom na Slovenský Raj (po dlhých rokoch je otvorená aj v minulosti vyhorená Ferata)  k jazierku Blajzloch, pokračovať môžete cez Veľký Sokol až na Dedinky.

Náš hotel sa stal zaujímavým aj pre cyklistov. Vznikla tu totiž nová cyklotrasa, ktorá prepojila obec Vernár so Slovenským Rajom. Cesta je riadne označená a vedie cez les, čo ocenia hlavne vyznávači cyklotúry v prírode. Pre pohodlnejších návštevníkov odporúčame náučnú lokalitu Partizánsky bunker na Hronkovej priamo v katastri obce Vernár. Tá pozostáva z obnoveného „bunkra“ (pozostatok opevnenia z čias 2. svetovej vojny) a z dvoch informačných panelov, ktoré podávajú informácie o výstavbe partizánskych bunkrov počas SNP a informácie o priebehu Slovenského národného povstania vo Vernári a okolí.

Rodinné aktívne dovolenky v prírode sa stávajú veľkým trendom aj medzi Slovákmi. Preto sa snažíme náš hotel prepojiť s charakterom okolia. Je pre nás dôležité, aby ste sa u nás cítili pohodlne a stále spätý s krásnym okolím. Pre maximálnu spokojnosť a ani minútu nudy sa snažíme každú sezónu priniesť pre hostí niečo nové. Tento krát na vás čaká úplne nový exteriér hotela. Ten ponúka veľa aktivít pre deti všetkých vekových kategórií. Zabaviť sa môžu napríklad na veľkej trampolíne či detskom ihrisku. Aby si od svojich ratolesti mohli oddýchnuť aj rodičia, pripravili sme pre nich vynovenú terasu. Spolu s deťmi si neskôr môžu zahrať viaceré športy, ku ktorým im radi požičiame aj potrebné vybavenie.

Ak sa deti nabažia vonkajších radostí, určite ich potešia rôzne animačné aktivity aj priamo v hoteli. Rozprávkové či filmové premietania, box plný prekvapení s nekonečným množstvom hier urobia vašu dovolenku nezabudnuteľnou a navyše v kruhu rodiny. Obávať sa nemusíte ani blúdenia počas túry. Informačné centrum zriadené na recepcii je zásobené mapami či letáčikmi s informáciami o Slovenskom Raji či iných okolitých lákadlách. Náš personál vám rád pripraví denný program presne podľa vášho gusta a vždy ochotne poradí. Ak nás navštívite bez domáceho miláčika, vrúcne nás privíta náš rodinný psík Maco, ktorý si tu našiel množstvo kamarátov a rád spozná ďalších.

Našim klenotom je aj reštaurácia Studničky, ktorej domáca strava ladí so štýlom hotela a klientelou. Máme radi slovenské jedlá, ktoré sú pripravené v domácej kuchyni a hlavne s láskou. Pre hostí pripravujeme chutné raňajky, ktoré servírujeme formou bufetu. Počas obeda ponúkame bohaté denné menu vrátane sladkého dezertu. Aj večere sú orientované na domácky spôsob. Hlavne deti sa nemôžu nabažiť na klasických šiškách či iných dobrotách, ktoré pomaly miznú z jedálnička modrených rodín. Kapacita reštaurácie je 100 osôb. preto je vhodná aj na organizovanie akcií.

Ďalšou novinkou je nová kongresová miestnosť s kapacitou 60 osôb. Tá je ako stvorená na zorganizovanie rôznych druhov akcií. Už teraz máme veľmi veľa pozitívnych správ o bezproblémových priebehoch školení, svadieb, nezabudnuteľných narodeninových osláv či škôl v prírode.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *