Vybrať vhodnú dlažbu do exteriéru alebo interiéru, či vyčistiť upchatý odtok — to sú len niektoré z vecí, ktoré musí riešiť každý majiteľ domu. Ak práve pre ne hľadáte vhodné tipy, nájdete ich v nasledujúcom článku.

Interiérová dlažba

Interiérová dlažba musí spĺňať nároky na každodenné používanie. V kúpeľni i kuchyni je navyše často vystavená zvýšenej vlhkosti a zmenám teploty. Okrem klasickej keramickej dlažby si môžete vyberať aj z prírodných materiálov.

Interiérová dlažba z prírodného travertínu je v porovnaní s keramickou odolnejšia voči mechanickému poškodeniu. Výhodou je tiež jej prirodzený protišmykový povrch, ktorý znižuje riziko úrazu v kúpeľni. Po impregnácii navyše do seba nevsakuje tekutiny. Jeho výhody oceníte aj pri upratovaní — travertín stačí jednoducho umyť mokrým mopom. Máte v dome podlahové kúrenie? Vysoký súčiniteľ prestupu tepla travertínovej dlažby umožňuje jeho inštaláciu aj s týmto typom kúrenia.

Travertín aj do exteriéru

Tento prírodný materiál výborne poslúži aj v okolí domu. Exteriérová dlažba z travertínu má nadčasový dizajn, takže i po rokoch bude pôsobiť moderne. Nie je náchylná na praskanie a výborne odoláva prudkým výkyvom teploty. Vďaka protišmykovému povrchu ju môžete bez obáv použiť aj v okolí bazéna. Exteriérová dlažba z travertínu sa navyše nerozpáli ani pri teplote okolo 40 °C.

Ako vyčistiť odpad

Zrejme neexistuje domácnosť, ktorej by sa vyhol problém s upchatým odpadom alebo potrubím. Upchatý odpad dokáže znepríjemniť deň a skomplikovať bežné fungovanie domácnosti. Menšie znečistenie môžete zvládnuť aj sami. Ak tento problém dlhšie ignorujete, môže sa stať, že vás zachráni už iba profesionálne krtkovanie.

Máte pocit, že voda z drezu, vane alebo umývadla odteká príliš pomaly? Na začiatok môžete vyskúšať rokmi overený gumený zvon. Tlakom by sa upchatie malo uvoľniť a následne odpad prepláchnite horúcou vodou. Druhou možnosťou je rozobrať sifón a vyčistiť ho. Na trhu sú k dispozícii aj chemické prípravky, ktoré usadené nečistoty rozložia a potrubie sa uvoľní. Tieto prípravky zvyčajne obsahujú hydroxid sodný, ktorý môže spôsobiť poleptanie kože alebo podráždenie očí. Pri ich aplikácii preto používajte gumené rukavice.

Ak chcete niečo ekologickejšie a najmä účinnejšie, zavolajte si odborníkov. Krtkovanie dokáže preraziť upchaté odpady strojom alebo tlakovou vodou. Okrem samotného prerazenia potrubia je možný aj TV monitoring potrubia, vďaka ktorému sa zistí presný stav potrubia a to, kde sa usadeniny nachádzajú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *