Najhorší a najšpinavší hotel na svete , ktorý si stále drží prvé miesto !

17. januára 2018

V akom najhoršom hoteli ste kedy spali? To je zrejme jedno, žiadny totiž nemohol byť tak hrozný ako Hanks Brinker Budget Hostel v Amsterdame, ktorý je vlastne na nelichotivú nálepku najhorší hotel na svete hrdý.

Zatiaľ čo ostatné hotely robia maximum pre to, aby potenciálnych klientov presvedčili, že ich izby sú tie najčistejšie, ich postele tie najpohodlnejšie, či majú najlepší výhľad, amsterdamský Hans Brinker hostel dáva všetkým  jasne najavo, aké príšerné ubytovanie ponúka. „Ale my robíme to najlepšie“ alebo „Posilnite svoj imunitný systém“ – ubytujte sa v Hans Brinker!

Celkom zábavné heslá. A napriek tomu mnohí z tých, ktorí tu nocovali, nepopierajú, že je to všetko v podstate pravda. Ale zrejme to len pridáva kúzlu tohto miesta. Napriek dôslednej snahe hotelového manažmentu hosťami varovať pred nedostatkami zariadenia, väčšina z 511 lôžok v 127 izbách je v týchto dňoch obsadená. Samozrejme skutočnosť, že cena žiadneho z izieb neprevyšuje 25 euro za noc, môže byť taktiež rozhodujúca.

Najhorší zo všetkých i podľa majiteľov

Je vám asi jasné, že hotel naozaj nestojí za nič, keď sami jeho majitelia o ňom napísali knihu s názvom Najhorší hotel na svete. V snahe zabrániť prípadným sťažnostiam klientov v nej potenciálnych záujemcov o ubytovanie varujú pred všetkým, na čo by v Hans Brinker Budget Hostel mohli naraziť. Taktiež poznámka uverejnená na webových stránkach hotela upozorňuje, že sa tu hostia ubytovávajú „na vlastné nebezpečenstvo a nemôžu sa domáhať postihov v prípade otravy jedlom, psychického zrútenia, nevyliečiteľné choroby, strate končatín, otravy radiáciou, moru, atď.“

Ekológia – druhá strana mince

Ale nebojte sa, nič nie je tak zlé. Klad možno naopak vidieť v ekologickom prínose. Tým sa myslí napríklad to, že ak je v Hanks Brinker rozbitý výťah, k dispozícii je vám ekologicky šetrnejšie dopravný prostriedok – teda schody a vlastné nohy. A ak je sprcha mimo prevádzky, môžete to brať ako úľavu pre životné prostredie, ktoré neúmerná spotreba vody zaťažuje. Že vám v hotelovej izbe chýba uteráky? Vždy sa môžete vysušiť záclonou. Celé je to len o uhle pohľadu.

Podľa početných príspevkov na cestovateľských stránkach je hotel Hans Brinker skutočne miestom tak strašným, ako jeho majitelia vyhlasujú. Izby sú malé ako väzenskej cely, mnohé z nich nemá ani okná, postele sú zo železa, a keby matrace boli len o málo tenšie, bolo by možné vidieť skrz ne. Namiesto nábytku vám tu poslúžia kovové skrinky, ktoré nejdú ani zavrieť, a kúpeľňa vás s najväčšou pravdepodobnosťou vydesí.

Ale musíte pochopiť, že ak sa chcete prezentovať ako najhorší hotel sveta, musíte svojej povesti splniť a chrániť ju. Stále je tu aj niekoľko tých, ktorí si hotel pochvaľovali a dokonca ho odporučili.

Zdroj:pinterest

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*