Hereckí trpaslíci sú v Hollywoode veľmi žiadaným artiklom. Nie je však jednoduché nájsť takých, ktorých talent pred kamerou nepokazia ich povahové vlastnosti či množstvo škandálov.

 

Troyerova smola na ženy

Verne Troyer sa narodil v roku 1969. Jeden z najmenších ľudí na svete (81 centimetrov) bol pre filmový svet objavený hercom Mikom Myersom. Toho pri konkurze na rolu vo filme Mini-Me tak ohúril, že sa rozhodol presadiť zmenu scenára, aby Verne dostal dostatok priestoru. Troyer sa objavil napríklad aj v prvom dieli Harryho Pottera, kde si zahral škriatka Griphooka z Gringottovej kúzelnej banky. Zaujímavosťou je, že sa musel vzdať svojho hlasu, keďže ho nadaboval iný známy lilipután Wawrick Davis, ktorý ho nakoniec aj úplne vymenil v siedmom dieli tejto ságy. Najväčšiu slávu mu však určite priniesla bláznivá komédia Austin Powers: Špión, ktorý ma pretiahol. Troyer zomrel v roku 2018, k čomu ho dohnala dlhodobá a ťažká závislosť na alkohole (oficiálne išlo o samovraždu spôsobenú alkoholom).

Verne mal veľkú smolu na ženy. Neslávne sa preslávil jednou z najkratších svadieb v histórii. V roku 2004 si totiž zobral modelku Genevieve Gallen, no na druhý deň manželstvo anuloval. Podľa jeho právnika išlo zo strany modelky o vypočítavosť s vidinou slušného zárobku. O niekoľko rokov neskôr sa na verejnosti objavilo video súlože s jeho priateľkou Ranae Schrider. Za celou aférou stála práve ona, ktorá ponúkla súkromné video rovnakému mužovi ktorý stál za identickým škandálom Paris Hilton.

 

Bojovník za hercov malého vzrastu

Veľmi nepríjemné skúsenosti s diskrimináciou trpasličích hercov má aj dnes už megahviezda Peter Dinklage (49). Ten sa roky potĺkal po neúspešných kastingoch a stále sa nechcel zmieriť s tým, že z neho veľký herec nikdy nebude. Často odmietol malé a zosmiešňujúce role, čo mu nakoniec prinieslo ovocie. Momentálne patrí medzi najuznávanejších hercov, a to aj vďaka účinkovaniu v seriáli Game of Thrones. To mu prinieslo okrem iného aj 3 sošky Emmy. Za svoju slávu môže ďakovať najmä hercovi Stevovi Buscemimovi, ktorý mu pomohol získať prelomový angažmán vo filme Prednosta. Od tej doby sa snaží sebe podobným hercom pomáhať aj sám. V najbližšej dobe by sme ho mali vidieť aj v niekoľkých Marvelovkách. Čo sa týka súkromia, to si Peter stráži. Ako sám tvrdí, takto chce uchrániť svoje deti pred diskrimináciou a negatívnym vplyvom okolitého sveta z dôvodu ich vzrastu. Sám dobre vie, prečo tak činí…

 

Neúspešné priateľstvo legendárneho Davida Lyncha s Andersonom

Michael J. Anderson patrí medzi najstarších aktívnych trpasličích hercov. Dnes už 65 – ročný „mužík“ však dlho netušil, že si bude zarábať prácou pred kamerou. Trpí totiž chorobou známou ako krehkosť kostí. Z tohto dôvodu sa mu často lámu, a to aj pri veľmi nízkej záťaži. V mladosti si tak zvolil o čosi pohodlnejšie zamestnanie počítačového technika, počas ktorej zaisťoval pozemnú podporu pre raketoplány NASA. Jeho život sa úplne zmenil na konci 90. rokov, kedy ho objavil jeden z najznámejších režisérov histórie David Lynch. Michael dostal roku v seriáli Twin Peaks, kde sa podľa mnohých fanúšikov stal aj napriek účinkovaniu len v štyroch dieloch za najväčšiu ikonu Lynchovho veľdiela. Lynch si ho obľúbil až natoľko, že ho obsadil aj do svojho najznámejšieho filmu Mullholand Drive. Anderson sa stal tak slávnym, že sa v roku 2003 dočkal aj ponuky na hlavnú rolu v seriáli Carnivale od spoločnosti HBO.

Kamarátstvo Lyncha a Andersona sa však nedočkalo šťastného konca. V roku 2016 totiž herec obvinil režiséra zo znásilnenia svojej dcéry, vraždy najlepšieho priateľa či nútenia spáchať samovraždu. Tento status na Facebooku doslova rozdelil Hollywood na dve skupiny, ktorej tá inteligentnejšia sa hlási skôr na stranu Lyncha. Samotný seriál Twin Peaks označil za neuveriteľne nudnú záležitosť, v ktorom sa „len bavia ľudia v miestnostiach“. Je jasné, že v revivalovej sérii z roku 2017 sa už neobjavil. Teda áno, ale len ak počítačom animovaný „strom“.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *