Dovolenková sezóna sa blíži a cestovné kancelárie prichádzajú s mnohými výhodnými ponukami pobytov. My sa dnes spolu vydáme do Talianska. A na cestu si pribalíme novú batožinu.

Taliansko

Taliansko je obľúbenou destináciou nie len slovenských turistov. Táto prímorská krajina v sebe spája krásnu prírodu a čisté more. V príjemnom stredomorskom počasí si tu môžete vychutnať dovolenku v každom ročnom období.

Taliansko je rajom aj pre každého obdivovateľa historických pamiatok. Na dovolenke v Taliansku sa iste oplatí navštíviť Rím a jeho Forum Romanum, Koloseum, či Panteón. Pri dovolenke v Taliansku iste neobíďte Benátky. Sú súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Okrem prechádzok úzkymi uličkami mesta tu môžete zažiť aj plavbu na tradičnej gondole.

Upravené pláže a more

Slnečné Taliansko láka turistov upravenými plážami a kvalitou ubytovania. V ponuke cestovných kancelárií nájdete ubytovanie s polpenziou, all inclusive aj ultra all inclusive. Najznámejšie letoviská sú  Lugúrska riviéra, Toskánsko, Sardínia a Sicília.

Sicília

Sicília je najväčší z talianskych ostrovov. Nazýva sa tiež perlou Stredomoria. Ak máte radi turistický ruch, mali by ste navštíviť východné pobrežie tohto ostrova. Nájdete tu rozsiahle hotelové komplexy a rozľahlé pláže. Na niektorých miestach západného pobrežia si naopak budete môcť vychutnať nerušené kúpanie v súkromí.

Ak sa rozhodnete navštíviť Sicíliu, privíta vás srdečnou pohostinnosťou domácich. Na dovolenke na tomto ostrove by ste preto iste nemali vynechať posedenie v miestnej reštaurácii. A nezabudnite ochutnať miestne špeciality z rýb a pravú taliansku pizzu.

Cestovné kufre

Aby sa vám pohodlne cestovalo, potrebujete kvalitné cestovné kufre. Vyberajte kufre, ktoré na cestách bezpečne ochránia vaše veci aj cennosti. Vhodné sú kufre z vysokokvalitných materiálov. Pre jednoduchšiu manipuláciu vyberajte cestovné kufre s kolieskami a teleskopickou rúčkou. Výhodou sú tiež vnútorné pásy na batožinu a hlavne bezpečnostný zámok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *