Kam tento rok na dovolenku?

18. apríla 2019

Dovolenková sezóna sa blíži a cestovné kancelárie prichádzajú s mnohými výhodnými ponukami pobytov. My sa dnes spolu vydáme do Talianska. A na cestu si pribalíme novú batožinu.

Taliansko

Taliansko je obľúbenou destináciou nie len slovenských turistov. Táto prímorská krajina v sebe spája krásnu prírodu a čisté more. V príjemnom stredomorskom počasí si tu môžete vychutnať dovolenku v každom ročnom období.

Taliansko je rajom aj pre každého obdivovateľa historických pamiatok. Na dovolenke v Taliansku sa iste oplatí navštíviť Rím a jeho Forum Romanum, Koloseum, či Panteón. Pri návšteve Talianska iste neobíďte Benátky. Sú súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Okrem prechádzok úzkymi uličkami mesta tu môžete zažiť aj plavbu na tradičnej gondole.

Upravené pláže a more

Slnečné Taliansko láka turistov upravenými plážami a kvalitou ubytovania. V ponuke cestovných kancelárií nájdete ubytovanie s polpenziou, all inclusive aj ultra all inclusive. Najznámejšie letoviská sú  Lugúrska riviéra, Toskánsko, Sardínia a Sicília.

Sicília

Sicília je najväčší z talianskych ostrovov. Nazýva sa tiež perlou Stredomoria. Ak máte radi turistický ruch, mali by ste navštíviť východné pobrežie tohto ostrova. Nájdete tu rozsiahle hotelové komplexy a rozľahlé pláže. Na niektorých miestach západného pobrežia si naopak budete môcť vychutnať nerušené kúpanie v súkromí.

Ak sa rozhodnete navštíviť Sicíliu, privíta vás srdečnou pohostinnosťou domácich. Na dovolenke na tomto ostrove by ste preto iste nemali vynechať posedenie v miestnej reštaurácii. A nezabudnite ochutnať miestne špeciality z rýb a pravú taliansku pizzu.

Cestovné kufre

Aby sa vám pohodlne cestovalo, potrebujete kvalitné cestovné kufre. Vyberajte kufre, ktoré na cestách bezpečne ochránia vaše veci aj cennosti. Vhodné sú kufre z vysokokvalitných materiálov. Pre jednoduchšiu manipuláciu vyberajte cestovné kufre s kolieskami a teleskopickou rúčkou. Výhodou sú tiež vnútorné pásy na batožinu a hlavne bezpečnostný zámok.

Daj vedieť svojím priateľom

siteelement

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*