Milujete slnko a teplo? Mestečko na Sardínii predáva domčeky za euro

8. februára 2018

Zo Sardínie prichádza ponuka na život, ktorá sa neodmieta. Starosta malebného mestečka Ollolai tak chce zachrániť unikátne tradície.

Áno, čítate dobre. Aj vy si teraz môžete kúpiť romantický domček na krásnej a slnkom zaliatej Sardínii. Má to len jeden háčik. Domčeky sú v zlom stave a treba do nich investovať zhruba 20 000 eur. No povedzme si pravdu, na takú cenu nekúpite dom ani v menej krásnych kútoch Slovenska, nie to ešte na tomto ostrove, ktorý je snom nejedného cestovateľa.

Starosta mestečka Oôlolai chce takto zachrániť jeho unikátne tradície. Ollolai je totiž najnedotknutejším a autentickým miestom Sardínie. Avšak populácia v ňom rapídne poklesla, za posledných 50 rokov na 1 300, a tak sa starosta všemožne snaží život v obci oživiť. Mladí odišli do iných miest a v oblasti teraz pôsobia hlavne pastieri, ktorí vyrábajú výborný ovčí syr. Aj to môže byť dôvodom, prečo si kúpiť domček a následne investovať do jeho rekonštrukcie.

„Mojou misiou je zachrániť naše unikátne tradície pred upadnutím do zabudnutia. Hrdosť na našu minulosť je našou silou. Nedovolíme nášmu mestu zomrieť,“ vyhlásil starosta Efisio Arbau.

 

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*