Kvalitné videnie aj za tmy

19. apríla 2019

Prístroje ako z dobrého akčného filmu si teraz môžete jednoducho zakúpiť. Vďaka nim budete vidieť v tme alebo cez steny miestnosti. Tieto prístroje majú okrem toho aj iné využitie. Aké? To sa dozviete v nasledujúcom článku. A máme pre vás aj jeden tip, ktorý oceníte pri rekonštrukcii kúpeľne.

Termovízie

Termovízia funguje na princípe infračerveného žiarenia. Vďaka tomu umožňuje vidieť cez steny budov. Používa sa nielen na pozorovanie pohybu alebo rozmiestnenia ľudí. Pomáha tiež pri včasnom identifikovaní požiarov, odhalení úniku tepla, chýb v zateplení budov, prehrievaní motorov a podobne. Termovízia umožňuje videnie aj v úplnej tme alebo v zhoršených klimatických podmienkach.

Termovízie vyberajte podľa vašich konkrétnych požiadaviek na vzdialenosť použitia. Pri každom modeli nájdete okrem toho údaje o veľkosti šošovky, váhe prístroja a rozmeroch. Nezabudnite sa presvedčiť, že je prístroj odolný voči prachu a vode. Vďaka tomu ho budete môcť používať v každom počasí.

Nočné videnie

S prístrojmi na nočné videnie uvidíte aj za tmy. Pracujú so zvyškovým svetlom v okolitom prostredí. Vďaka zložitému procesu, ktorý v prístroji prebieha, sa zvyškové svetlo mení na svetlo, ktoré vidíte v hľadáčiku. Výsledný obraz má jasno zelenú farbu. Na trhu nájdete prístroje pre klasické nočné videnie generácie I+, generácie II+ a prístroje umožňujúce digitálne nočné videnie.

Jednotlivé modely sa líšia aj spôsobom použitia. Môžete ich použiť ako prístroje na nočné videnie do ruky alebo na pozorovanie pomocou statívu. K dispozícii sú tiež prístroje vhodné na puškohľad, fotografovanie alebo pohyb v teréne.

Oceníte ich aj pri hydroizolácii kúpeľne

Pri rekonštrukcii alebo stavbe kúpeľne je dôležitá jej izolácia voči pôsobeniu vody. Na zistenie únikov sa často používa samotná termovízia, ktorá dokáže odhaliť, v ktorom mieste by mala byť vykonaná klasická alebo špeciána hydroizolácia.

Kvalitná hydroizolácia kúpeľne musí byť spoľahlivá. Okrem toho musí mať dlhú životnosť. Aby ste sa na ňu mohli spoľahnúť nie len pri každodennom používaní kúpeľne ale aj v prípade neželaného úniku vody. Kvalitné materiály na hydroizoláciu kúpeľne využijete na stenách a podlahe ale tiež ako izoláciu pod obkladové prvky.

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*