Kotleba napriek zákazu do Sniny prišiel

18. augusta 2018

SNINA: Na piatok 17.8.2018 večer zvolala Ľudová strana – Naše Slovensko zhromaždenie v Snine. Dôvodom bol útok psa na chlapca. Ten skončil z roztrhnutou perou v nemocnici.

zdroj: TV JOJ

zdroj: TV JOJ

Pes bol priviazaný o stojan na bicykle pred potravinami na Sídlisku v Snine. Skupinka detí do psa niekoľko minút strkala a štípala ho. Psovi však došla trpezlivosť a na jedného chlapca zaútočil. Nebol to však jediný útok. Rodina tohto chlapca si počkala v neďalekom parku na majiteľku psa, ktorú surovo dobili na zemi. Skončila so zakrvavenou tvárou. Aj po tomto útoku sa jej viackrát vyhrážali.

zdroj: TV JOJ

Príbuzní napadnutého chlapca surovo dobili majiteľku psa (zdroj: TV JOJ)

Michal Mazurek tak zvolal zhromaždenie v Snine. Cieľom mala byť debata o vyriešení problému s rómskymi spoluobčanmi. Toto zhromaždenie však primátor mesta, Štefan Milovčík, zakázal.

zdroj: FB/SNINA Online

Včera podvečer sa však na námestí začali schádzať ľudia, ktorí si všimli Mariána Kotlebu. Mesto však voči tomuto zakázanému zhromaždeniu nemohlo zakročiť. Kotleba to definoval ako petičnú akciu, kde zbieral podpisy potrebné na ohlásenie kandidatúry na prezidenta Slovenskej republiky.

Polícia zakročiť nemohla, keďže zákaz mesta o konaní zhromaždenia akceptoval. Mestskí policajti však udelili pokutu. „Zatiaľ neznámy vodič vošiel dodávkovým motorovým vozidlom na námestie. To je vyčlenené ako pešia zóna a platí tu zákaz vjazdu všetkých motorových vozidiel. Vec budene riešiť štandardným spôsobom, buď v blokovom konaní, alebo ju odstúpime na dopravný inšpektorát,“ povedal Ján Maškulík, náčelník Mestskej polície v Snine. Išlo o dodávku, na ktorej boli umiestnené reproduktory a v zadnej časti, provizórneho pódia, stáli a rečnili členovia strany Ľudová strana – Naše Slovensko.

7 netradičných a neznámych stavieb na Slovensku

Ak máte chuť spraviť si výlet za netradičnými staviteľskými dielami na Slovensku, ktoré nie sú príliš známe širokej verejnosti, máme pre vás niekoľko tipov. Tieto stavby sú jedine...

Daj vedieť svojím priateľom

siteelement

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*