Vo Vysokých Tatrách našli dvoch mŕtvych Slovákov

18. augusta 2018

Horská záchranná služba informovala na svojej webovej stránke o úmrtiach dvoch Slovákov vo Vysokých Tatrách.

Slováci požiadali o pomoc horských záchranárov, ktorí sa nachádzali na horolezeckom týždni JAMES, ktorý prebieha v týchto dňoch na Popradskom plese, o pomoc včera (piatok 17.8.2018) vo večerných hodinách. Muži vo veku 19 a 41 rokov, účastníci horolezeckého týždňa JAMES, sa nevrátili z túry na Dračí štít.

Horskí záchranári tak išli prehľadávať miesto od Zlomiskovej doliny až po Dračí štít. „Dvojicu horolezcov našli pod južnou stenou Dračieho štítu, žiaľ, už bez známok života. Obaja utrpeli následkom pádu z výšky zranenia nezlučiteľné so životom,“ informuje HZS.

V skorých ranných hodinách bola o súčinnosť požiadaná Letka Ministerstva vnútra SR, ktorá z heliportu v Starom Smokovci zobrala na palubu vrtuľníka horských záchranárov a smerovala na miesto nešťastia. Telá horolezcov po vyprostení z ťažko dostupného terénu letecky transportovali naspäť na heliport a odovzdali príslušníkom polície.

Kedy je načase zmeniť prácu ? Odpovedzte na tieto otázky

Žijeme v dobe, keď sa zamestnanie stalo voľbou. Samozrejme, neznamená to, že môžeme sedieť doma s vyloženými nohami, s nezáujmom o materiálne zabezpečenie, ale vieme si vybrať. Nemusíme obrábať roľ...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*