Izbové rastliny pre čistý vzduch vo vašej domácnosti

30. januára 2018

Rôzne rastliny dokážu skrášliť a oživiť interiéry domov, bytov. No vedeli ste, že nemajú len estetickú hodnotu, ale aj zdraviu prospešné účinky, napríklad prečistia vzduch?

Gerbera

Gerbera potrebuje veľa svetla, je ideálna pre ľudí, ktorí milujú poriadok a neustále používajú pri upratovaní čistiace prostriedky. Gerbera totiž likviduje trichlóretylén, ktorý sa nachádza väčšinou v čistiacich prostriedkoch. Poradí si aj s benzénom, takže je ideálna do bytu hneď po rekonštrukcii.

Potosovec

Pomáha znižovať hladinu formaldehydu, benzénu a oxidu uhoľnatého v ovzduší. Ak žijete blízko rušnej ulice, nechajte ho v blízkosti okna, ale tak, aby nebol vystavený priamemu slnečnému svetlu. Táto rastlinka nie je náročná, hodí sa aj pre zaneprázdnených.

Palma horská

Vynikajúco viaže nebezpečné toxíny a zvlhčuje ovzdušie. V prípade, že máte doma suchý vzduch, určite si ju zaobstarajte. Cíti sa takmer všade dobre, len vyžaduje obozretnú starostlivosť.

Aloe vera

Táto populárna rastlina veľmi dobre neutralizuje škodlivé zložky farieb a čistiacich prostriedkov, navyše gélovú tekutinu v jej listoch možno použiť na liečenie miernych popálenín a rán.

Svokrin jazyk

Viaže chemické látky ako trichlóretylén, benzén, xylén a formaldehyd, ktoré môžu byť prítomné v ovzduší vášho domova. Je nenáročná, stačí jej málo svetla a nepravidelná zálievka.

Zdroj:pinterest

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*