Hollywoodske hviezdy so záľubou vo vlastnoručných okázalých palácoch

5. februára 2019

Los Angeles ešte pred sto rokmi nepatrilo medzi miesta na svete, kde by sa hrnula skloniť hlavu pod svoje milionárske strechy najväčšia smotánka. Všetko sa to zmenilo na začiatku 20. storočia založením filmových štúdií.

Prvou hviezdnou filmovou dvojicou, ktorá si postavila palác v blízkom Beverly Hills, boli manželia Mary Pickfortová a Douglas Faurbanks. A teda poznamenať, že začali poriadne okázalo. Bývalú poľovnícku budovu prerobili na okázalé sídlo s 22 izbami, mramorovým schodiskom, stropnými freskami a pravdepodobne prvým vonkajším bazénom v LA. V tej dobe nešlo o veľkú investíciu z pohľadu pozemkov, veď tie sa predávali v rozlohe dvoch hektárov približne za desať dolárov. Čo by za to dali hviezdy a hviezdičky hrnúce sa na západné pobrežie USA… Časom toto „skromné“ obydlie nemenilo len vzhľad, ale aj majiteľov. Dnes patrí juhokórejskému podnikateľovi, ktorý za neho zaplatil ešte celkom príjemných 27 miliónov dolárov.

Doba sa zmenila a LA sa stal terčom každého herca, ktorý sa aj takto chce dostať na vrchol slávy a titulné stránky magazínov. Ich zoznam je obrovský, no medzi nimi figurujú aj takí, ktorí sa nebáli do svojho bývania investovať astronomické sumy a ubytovať by mohli hádam celý filmový štáb ich posledného snímku. Všetkých však spája vášeň v ich rekonštrukciách a správnom skrášlení.

Muž v Jelšave zaspal v strede cesty, ustlal si na nákupe

Polícia SR na svojom Facebooku informovala o mimoriadne nebezpečnom konaní muža v Jelšave. ...

Stať sa majiteľom nehnuteľnosti na Carbon each v Malibu znamená v Hollywoode viac ako niekoľko Oscarov. Ku každému z nich patrí piesočnatá pláž v dĺžke najmenej 24,5 metrov a voľný vstup s okázalým výhľadom do Tichého oceánu. To je aj prípad domu hereckého páru Courteney CoxDavid Arquette, ktorý do neho investovali 10 miliónov. Pre niekoho sa to môže zdať ako šialená investícia, no v tomto prípade išlo skvelý nápad. Pred nedávnom ho totiž predali za neuveriteľných 33 miliónov majiteľovi baseballového tímu Los Angeles Dodgers Frankovi McCourtovi. To všetko sa podarilo aj vďaka skvelej renovácii, ktorú mala pod palcom čisto Courteney.

Pozitívny vzťah k architektúre má aj Bratt Pitt. Treba však dodať, že tu ide o iný prípad. Nejde mu totiž o zárobok, ale o naplnenie svojho detského sna stať sa architektom a v neposlednom rade pomôcť aj našej prírode. Vlastnoručne si všetko odskúšal na vlastnom utajenom pozemku v Los Feliz, kde renovoval bungalov. Následne aj vďaka skúsenostiam z moderovania seriálu o ekologicky šetrnej architektúre sa aktívne zapojil do výstavby ekodomov v New Orleans po devastačnom hurikáne Katrina. Jeho nadácii Make It Right sa od roku 2005 podarilo takto predať už niekoľko domov novým majiteľom.

O staviteľstvo sa zaujímal aj Harrison Ford. Ten ako bývalý tesár pred pár desaťročiami vlastnými rukami prestavil niekdajšiu rančovú stanicu v North Hollywood. Bývanie v nej mu zjavne prinieslo šťastie, keďže sa počas tej doby stal najlepšie plateným hercom na svete.

Neskôr sa presťahoval na ranč do Wyomingu a svoj starý dom predal za ozaj lacných 1,3 milióna dolárov. Má na herecké hviezdy totiž dosť skromnú ponuku izieb, keďže sa v ňom nachádzajú len tri spálne.

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*