Herecké celebrity, ktoré sa nakazili vírom HIV

5. februára 2019

HIV vírus, ktorý spôsobuje chorobu AIDS zabil za posledných tridsať rokov desiatky miliónov ľudí. Tento smrteľný zdravotný problém sa nevyhol ani hollywoodskym celebritám. Ktoré z nich museli alebo musia bojovať o svoj život?

 

Charlie Sheen

V novembri 2015 priznal tento populárny herec šokujúcu pravdu, o ktorej sa šuškalo ešte oveľa skôr, ako nadobudla reálne kontúry. Verejnosti totiž prezradil, že trpí vírom HIV. Seriálový Charlie zo známeho seriálu Dva a pol chlapa žil naozaj naplno. Množstvo alkoholu, drog a najmä podľa niektorých zdrojov až stovky dievčat v jeho posteli doľahli nie len na jeho hereckú kariéru, ale aj na zdravie. Treba však dodať, že sa Charie rozhodol prezradiť stav svojho zdravia z dôvodu, aby skoncoval s vydieraním zo strany ľudí, ktorým sa zveril už skôr. HIV totiž u neho objavili už v roku 2011. Pred rokom prekvapil aj otvoreným tvrdením o ďalších hollywoodskych hviezdach. Na otázku v rozhlasovom programe, že či si myslí, že je v jeho pracovnom okolí viac HIV pozitívnych ľudí, odpovedal stručne ale jasne. „Viem, ktorí to sú. Ale ich mená si vezmem do hrobu.“

 

Anthony Perkins (1932-1992)

Väčšina ľudí si tohto herca pamätá kvôli role Normana Batesa v Hitchockocom kultovom horore Psycho. Podľa spovedí jeho najbližších mal Anthony tušenie už dlhšie, že je HIV pozitívny, no nenašiel odvahu testovať sa. Bál sa totiž, že mu to zničí kariéru, keďže v tej dobe bol AIDS veľkým strašiakom. Cestu k lekárom našiel až dva roky pred smrťou. Zaujímavé je, že v spoločnosti žien sa vždy cítil nesvoj. Aj keď sa oženil s fotografkou a mal aj dve deti, v mladosti odolal aj takým kráskam, ako Ava Gardnerová, Jane Fondová či Brigitte Bardotová. Za všetkým môže byť jeho orientácia, keďže sa hovorilo o jeho milostných pletkách s mužmi, napríklad ruským tanečníkom Rudolfom Nurejevom, ktorý taktiež zomrel na AIDS.

 

Timothy Patrick Murphy (1959-1988)

Amerického herca preslávilo najmä účinkovanie v telenovele Dallas. Tohto krásavca však porazil AIDS už v jeho 29 rokoch. Počas svojho života priznal aféru s bisexuálnym hercom radom Davisom, ktorý aj z dôvodu tejto choroby spáchal v roku 1991 asistovanú samovraždu.

 

Amanda Blake (1929-1989)

HIV vírus sa stal osudným aj mnohým herečkám. Jednou z nich je aj Amanda Blake, ktorá sa preslávila rolou ryšavej majiteľky salóna Miss Kitty Russel vo westernovej sérii Gunsmoke, ktorá jej priniesla aj ocenenie Zlatý glóbus. Táto silná fajčiarka síce ochorela v roku 1977 na rakovinu ústnej dutiny, no zomrela až o dvanásť rokov na AIDS. Pravdepodobne ju nakazil jej štvrtý manžel, ktorý zomrel štyri roky pred ňou.

 

Táto štvorica je len malá kvapka v mori plnej hercov či iných celebrít, ktoré zomreli alebo sa musia zmieriť so zákerným vírusom HIV. Spomenúť môžeme aj také mená ako Robert Reed, Rock Hudson, Denholm Elliot či Michael Jetter. A určite ich bude časom pribúdať.

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*