Doplnky, od ktorých závisí úspešný lov i pohodlie bežného výletu v prírode

17. augusta 2021

Kontakt s prírodou je pre človeka veľmi dôležitý. Výlety do prírody za rôznym účelom sú preto predmetom záujmu veľkého počtu ľudí, o čo sa postarala aj stále pretrvávajúca pandémia. Ide však o veľmi špecifické prostredie, často charakteristické náročným terénom a podmienkami. Úspešnosť lovu alebo výletu v tomto prostredí je preto závislá od vašej výbavy.

My si o tej najdôležitejšej v našom článku niečo povieme.

Kvalitné poľovnícke oblečenie

Poľovníci dobre vedia, že počasiu sa nedá veriť. Mrazivé jarné ráno sa môže zmeniť na nádherný deň. Naopak, na niekoľko hodín sa môže citeľne ochladiť. Kvalitné poľovnícke oblečenie vyrobené z niekoľkých vrstiev môže radikálne vyriešiť problém ochrany pred extrémnymi teplotami. Pomáha aj v prípadoch, keď musíte pri love zažiť nerovnomernú fyzickú námahu.

A určite jeho vlastnosti a pohodlie oceníte aj v prípade, ak nie je predmetom záujmu vašej cesty žiadna poľovačka. Stačí si len správne vybrať, tak, aby vám v tomto náročnom teréne slúžilo rovnako dobre ako profesionálna termovízia.

Poľovnícka termovízia

Úspech akéhokoľvek lovu závisí vo veľkej miere aj od schopnosti vystopovať a lokalizovať cieľ. V tomto ohľade je termovízia ideálnym asistentom. Moderná termovízia na lov môže detekovať tepelný cieľ za akéhokoľvek svetla. Tráva a kry nie sú pre nich vážnou prekážkou.

Takéto špeciálne termovízie sú spoľahlivo chránené pred nárazovým zaťažením a nepriaznivými poveternostnými podmienkami.

Umožňujú však nielen detekovať a zasiahnuť cieľ, ale tiež sledovať zranené zviera tepelnými stopami, ak jeden výstrel nestačil, nájsť strateného psa, lokalizovať a identifikovať ostatných lovcov bez toho, aby ste zbytočne vydávali hluk.

Tak si ju spolu s pohodlným poľovníckym oblečením vyberte a po úspešnom love sa nezabudnite posilniť v dobrej reštaurácii v Jasnej.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*