Jednoduché a lacné možnosti transformácie kuchyne

14. augusta 2021

Kuchyňa je dôležité miesto

Kuchyňa je jednou z hlavných oblastí domu, preto sú jej dizajn a funkčnosť veľmi dôležité. Ako ale vybaviť kuchyňu novým spôsobom, urobiť ju pohodlnejšou, krajšou a funkčnejšou, ak na to nemáte veľa prostriedkov?

Pomôcť by vám mohlo niekoľko trikov z nášho krátkeho zoznamu na zariadenie štýlovej modernej kuchyne.

Zamerajte sa na obklad o v okolí pracovnej dosky

Toto okolie je dôležitým prvkom dizajnu, bez ktorého sa nezaobíde žiadna kuchyňa. Vykonáva nielen dekoratívnu funkciu, ale tiež chráni steny pracovného priestoru pred striekajúcou vodou, horúcim tukom, parou a inými nepriaznivými vplyvmi.

Inšpiráciu na vhodné zariadenie tohto priestoru kuchyne môžete čerpať v známom interiérovom štúdiu Bratislava, na webe alebo priamo v obchode. Nezabudnite pritom na rozmery plochy a ostatný štýl kuchyne. Dlažba, tvrdené sklo alebo vodeodolné tapety môžu byť riešením.

Barový pult alebo klasická jedáleň

Umiestnenie baru do kuchyne je  veľmi efektívne riešenie. Takýto prvok moderného interiéru   môže alternovať klasický jedálenský stôl, ktorý plní niekoľko funkcii súčasne. Barový pult je schopný transformovať kuchyňu na nepoznanie, vďaka čomu je originálna a špeciálna. Stane sa úctyhodným a štýlovým prvkom miestnosti a zdôrazní dobrý vkus majiteľa domu.

Ak viac preferujete klasiku, nezabudnite na pevné stolové nohy, ktoré navodia nielen pocit kvality, ale aj luxusu a pohodlia zároveň.

Dobré osvetlenie dodá priestoru správny šmrnc

Kuchyňa je miestom, kde sa často pracuje s ostrými predmetmi, ohňom alebo elektrinou. Mať pri takýchto prácach dostatok svetla, je základ úspechu, plnohodnotného a bezpečného využitia kuchyne.

K zaisteniu dobrého osvetlenia nepotrebujete nič špeciálne, len kvalitné lampy alebo LED žiarovky, pri ktorých sa vám bude lepšie pracovať, oddychovať a obdivovať krása kuchyne.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*